Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 5 Nisan 2015

İstanbul hazır

AK Parti İstanbul 3 Bölge Seçim Koordinasyon Merkezlerinin açılışı, İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin öncülüğünde ve İstanbul Teşkilatlarının yoğun teveccühü ile açıldı.

AK Parti’den İstanbul’da seçim atağı. 7 Haziran 2015 seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin öncülüğünde 3 bölgede kurulan Bölge Seçim Koordinasyon Merkezlerini törenle açtı ve seçim çalışmaları için start verdi.

5 Nisan Pazar günü gerçekleşen SKM açılışlarına Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Muş ile Nurettin Nebati, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı İffet Polat, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, aralarında Erol Kaya, Osman Boyraz, Tülay Kaynarca, Sevim Savaşer, Osman Aşkın Bak’ın da bulunduğu İstanbul Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, aralarında Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, Şile İlçe Başkanı İlhan Ocaklı, Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Ümraniye İlçe Başkanı E. Sedat Çakıroğlu, Fatih İlçe Başkanı Ahmet Hamdi Görk, Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, Sancaktepe Adil Kandemir, Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un da bulunduğu İlçe Başkanları, yine aralarında Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu’nun da bulunduğu belediye başkanları, aralarında Kadıköy İlçe Kadın Kolları Başkanı İnci Akbulak, Beykoz İlçe Kadın Kollları Başkanı Gaye Zayıf, Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Tosun, Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Üsküdar İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kavalcıoğlu, Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Av. Hatice Aydın, Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Armutçu ile Çekmeköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Zehra Erden’inde bulunduğu İlçe Kadın Kolları Başkanları, aralarında Osman Can, Kemal Akar, Mehmet Genç, Faruk Bilal Şener, Veli Dalbudak, Ayşe Gül Esra Atik, Mirze Şimşek, Zehra Karadeniz, Şeyma Yıldırım Döğücü, Şebnem Kocakelçi, Edibe Sözen Serkan Bayram, Ömer Seyfi Aktülün, Nimetullah Topu’nun da bulunduğu AK Parti İstanbul Milletvekili Aday Adayları, Kadın Kolları İl Yürütme ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve İstanbul Teşkilatlarının katıldığı açılışlarda büyük bir coşku hakimdi.  

SKM’LER HEYECANIN MERKEZİ OLACAK

Cevizlibağ’daki koordinasyon merkezinin açılış kurdelesini kesen ve bir konuşma yapan İl Başkanı Dr. Selim Temurci, “Bizim bir davamız var. Bizim bir geleceğimiz var. Biz İstanbul’uz. Bizim en büyük davamız bu millete hizmettir. Bizim en büyük davamız tarihi sorumlulukları bilerek, bu sorumluluklar çerçevesinde bu ülkeyi yarınlara taşımaktır. Koordinasyon merkezleri bünyesinde 25 bin gönüllümüz seçimlerde görev yapacak. Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak çalışacağız ve seçim koordinasyon merkezlerini coşkunun ve heyecanın merkezi haline getireceğiz.” dedi.

“TÜM İSTANBULLULARA GÖNLÜMÜZ AÇIK”

Açılışın ardından basın mensuplarına Seçim Koordinasyon Merkezi’ni tanıtan ve burada yapılacak çalışmaları anlatan İl Başkanı Temurci, İstanbul’da 39 ilçede seçim koordinasyon merkezi, 950 civarında da seçim irtibat noktaları açılacağını sözlerine ekledi. Seçim çalışmalarında kullanılan taşıtların merkezde izlenebildiğini, tüm faaliyetlerin Seçim Koordinasyon Merkezi sistemine girildiğini, çağrı merkezi aracılığıyla tüm seçmenlerin sorunlarını ve görüşlerini aktarabileceğini söyleyen İl Başkanımız Dr. Selim Temurci, “Türkiye’deki muhalefet ayrıştırıcı ve aşırı uçlarla hareket eden bir yapıda. Bizim ise tüm İstanbullulara gönlümüz açık. Bütün İstanbulluların da gönlü AK Parti’ye açık. Bu çağrı merkezi bütün İstanbullulara açık olacak. Her sorunu burada dinleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİZLE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Günün ikinci açılışı Bahçelievler’deki 3. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezindeydi. Yenibosna’da bulunan 3. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezini Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ile birlikte açan İl Başkanı Dr. Selim Temurci, daha sonra açılışa katılan çok sayıda teşkilat mensubuna hitap etti.

İl Başkanı Temurci, burada yaptığı konuşmada İstanbul için özel bir gün yaşandığına dikkat çekti ve şunları söyledi: “7 Nisan’dan sonra İstanbul’un her noktasında, her sokağında terimizi akıtacağız. Seçim Koordinasyon merkezlerimiz bütün milletimizin kalbinin attığı, nabzının attığı yerler olacak. Bizim tek ittifak ettiğimiz yer milletin gönlüdür, milletin kendisidir. İstanbul’da milletimizle birlikte yürüyeceğiz ve AK Parti bayrağını güçlü bir şekilde dalgalandıracağız.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati de açılışta bir konuşma yaptı. İstanbul’un farkını ortaya koyan bir çalışma yapıldığını belirten Nebati, “AK Parti’nin kurulduğu ilk günden beri lokomotif olma özelliğini gösteren İstanbul teşkilatımız, 3 bölgedeki seçim koordinasyon merkezlerini açıyor. AK Parti İstanbul teşkilatı her zaman özgün, örnek çalışmalar yaptı. Dava bilinciyle ve milletle birlikte hareket ederek seçim çalışmalarımızı yapacağız. Biz ne kadar birlik beraberlik içinde olursak, şer odakları da o kadar titreyecek.”

İSTANBUL’DA YENİ BİR HEYECAN YAŞANIYOR

AK Parti İstanbul teşkilatının açılış maratonunun son durağı başkanlığını İsmail Yıldız’ın yaptığı Ataşehir’de ki 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte açılışı yapan İl Başkanı Dr. Selim Temurci, konuşmasında bütün İstanbul teşkilatıyla gurur duyduğunu vurgulayarak, “AK Parti, seçime 62 gün kala İstanbul’da seçim koordinasyon merkezlerini hizmete alıyor. Bugün İstanbul’da yeni bir başlangıç, bütün teşkilatlarımız için yeni bir heyecan yaşanıyor. Bu heyecan ve coşku ile 7 Haziran’a kadar çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah 7 Haziran akşamı burada yeni bir zafer kazanmış olarak buluşacağız.” şeklinde konuştu.

Açılışta teşkilat mensuplarımıza seslenen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinin tarihi bir dönüm noktası olacağını söyledi. Bakan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizlerin bu seçimde de yine zafer destanı yazacağınıza inanıyorum. İstanbul, her seçimde AK Parti’nin yüzünü ak etmiştir. Türkiye’nin önünü kesmek için çalışan, hileye başvuran insanlar var. Ama onların bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Bizim büyük hedeflerimiz var, 2023’te Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri yapma hedefimiz var. Teşkilatımızın üstün gayreti ve çalışmasıyla bu hedeflere de ulaşacağız.”

Milletin desteğiyle, 13 yıldır girdiği her seçimi kazanan AK Parti, 2015 Genel Seçimlerine Yeni Anayasa ve 2023 Hedefleri için bir kez daha milletten yetki almak hedefiyle hazırlanıyor.

İstanbul İl Kadın Kollarının başarılı, çalışkan ve güleryüzlü Yönetim Kurulu Üyesi Nurdan Özyazar, Milletvekili Adayı Ayşe Gül Esra Atik, İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Esra Dalyan,Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Armutçu ve diğer konukları 1. Bölge SKM’deki makamında ağırladı..

İstanbul Anadolu Yakası’nın üç güzel adam gibi adamı.. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Tükmen, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, 1. Bölge SKM açılışına katıldılar..

İstanbul Kadın Kolları’nın dört güçlü, kararlı ve güleryüzlü ismi: İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Nurdan Özyazar, İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Esra Dalyan, Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Zerrin Armutçu adeta güç birliği yaparak seçimlere meydan okuyorlar..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, İl Başkan Yardımcısı ve İl SKM Başkanı Ahmet Cin, önceki dönem İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av. Özlem Zengin ve 3. Bölge SKM açılışına gelen teşkilat mencublarıyla birlikte..

İstanbul İl Kadın Kolları Teşkilatının en deneyimli ilçe başkanı, Kadıköy İlçe Kadın Kolları Başkanı İnci Akbulak, güçlü ekibiyle Ümraniye’de ses getiren Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Tosun, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Karslı, İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Saniye Çoban ile Şengül Birkan ve Kadıköy’ün güçlü kadın kolları kadrosu…

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Mehmet Genç, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Demir ve diğer konuklarla birlikte SKM açılış fotoğrafı çektirdi..

Göreve gelir gelmez Beykoz’da çıtayı yüksek tutarak ekibiyle birlikte büyük hedeflere doğru yol alan Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte 1. Bölge SKM açılışına katılım sağladı…

AK Parti İstanbul 1. Bölgenin ağır topları, Milletvekili Adayları Faruk Bilal Şener, Veli Dalbudak, Bilal Topçu ve beraberindekiler SKM açılışında..

İstanbul Teşkilatlarının mihenk taşı, Milli Görüş geleneğinden gelen dava adamı ve Yeni Türkiye’nin yeni Milletvekili Adayı Mehmet Genç, SKM açılışına gelen katılımcılarla birlikte…

Kutlu Yolun samimi ve güzel insanları soldan sağa: Milletvekili Adayı Veli Dalbudak, 1. Bölge SKM Hukuk İşleri Sorumlusu ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Fatih Kaya, Kadıköy İlçe SKM Başkanı Av. Mehmet Denizoğlu, Ataşehir Ensar Vakfı Başkanı ve Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Mükayil Bektaş, Ataşehir İlçe Başkan Vekili Osman Korkmaz SKM açılışında buluştular.. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, 2011 de 1. Bölge SKM Başkanı iken çalıştığı ekibiyle ve Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Sarıhan’la 2015 SKM açılışında buluştu..

İstanbul’un en genç ve ufku açık ilçe başkanı, Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, ilçe ana kademe ve ilçe kadın kolları yönetimleriyle birlikte 1. Bölge SKM açılışına katıldı…

İstanbul 1. Bölgenin genç Milletvekili Adayı Zehra Karadeniz’de SKM açılışında yerini aldı.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı, İMES Başkanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Kemal Akar, SKM açılışında dostlarıyla birlikte..

Etiketler:
selyus