Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 24 Ekim 2020

İstanbul’da devam eden ve etmeyen ilçe başkanları belli oldu!

İSTANBUL TAKİPTE HABER SİTESİ ÖZEL HABER

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul İl Başkanlığı’nda Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile yaptığı toplantı sonrası giden ve kalan ilçe başkanlarıyla ilgili gelişme oldu. Resmi olmayan bilgilere göre bugün 39 ilçe başkanı ile çağırılarak kendilerine gidiyor ya da kalıyor diye tebliğ edildi. Giden ilçe başkanlarının yerine gelecek olan isimlerin bir kaç güne kadar açıklanacağı ifade ediliyor.

Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, yapılan ve yapılacak olan kongrelerle ilgili bilgi aktardı. Kongrelerin Türkiye genelinde yüzde 80’ni tamamlandı. İstanbul İlçe Kongrelerinin Kasım ayının ilk haftasında başlayacağını belirtti.

RESMİ OLMAMAKLA BİRLİKTE GİDECEK OLAN İLÇE BAŞKANLARI

Avcılar İlçe Başkanı Yaşar Karaaslan, Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk (3 dönem doldu) Beşiktaş İlçe Başkanı Ferşat Yıldırım, Beylikdüzü İlçe Başkanı Dilaver Sargın, Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik, Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik, Eyüp İlçe Başkanı Adem Koçyiğit (istifa etti), Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar, Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın, Kartal İlçe Başkanı Gürkan Akyol, Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, Üsküdar İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu.

DURUMLARI NETLEŞMEYEN

Resmi olmamakla birlikte aldığımız bilgilere göre Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Bahçelievler İlçe Başkanı Ramazan Açıkgöz, Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu ilgili gidiyor yada kalıyor yönünde bir bilgiye ulaşamadık.

NOT: Lütfen kaynak göstermeden haberimizi kullanmayınız. Aksi takdirde yasal haklarımızı kullanacağız. 

selyus