Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 10 Mart 2024

Kadem Başkan “İş yapmaya geliyoruz, takoz olmaya değil”

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Meltem Sitesi sakinleriyle buluştu

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, kentsel dönüşüm isteyen Meltem Sitesi sakinleriyle buluştu. Kentsel dönüşümün birinci öncelikleri olduğunu söyleyen Kadem Ekşi, “Biz hakikaten iş yapmaya geliyoruz, takoz olmaya değil” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi Meltem Sitesi sakinleri ile bir araya geldi. Site sakinlerinin sıkıntılarını dinleyen Kadem Ekşi, projelerini anlattı.

Maltepe’de kentsel dönüşüm seferberliği başlatacaklarını söyleyen Kadem Ekşi, “Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Maltepe’nin bütün imar planları, tadilatları, revizyonlarını geçirdik. İlave kat artışları ile ilgili bir düzenleme var şu anda. İnşallah 15 Nisan tarihi itibariyle meclis açıldığında o konuyu İmar Komisyon Başkanımızla görüşeceğiz. Altıntepe’den Çınar Mahallesi’ne kadar çekme mesafeli yerlerimizde ilave bir kat, Cevizli’ye kadar olan mahallelerimizde 0.30 yaklaşık emsal artış değeriyle bu işi çözeceğiz” ifadelerini kullandı.

31 Mart yerel seçimlerinde site sakinlerinin desteğini isteyen Kadem Ekşi, “Biz hakikaten iş yapmaya geliyoruz. Takoz olmaya değil. Sandıklarda evladınıza sahip çıkmanızı istiyorum. İnşallah 1 Nisan şakası yapıyoruz onlara ve yeni bir hizmet dönemini sizlerle birlikte hayata geçirmiş olacağız” dedi.

selyus