Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 2 Mart 2024

Kadem Başkan, Maltepeli kadınlarla bir araya geldi

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, kadın seçmenlerle buluştu. Maltepe’de 15 yıllık kuraklık dönemini bitireceklerini söyleyen Kadem Ekşi, 31 Mart yerel seçimlerinde kadınların desteğini istedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen programa katıldı. Kadım seçmenlerle buluşan Kadem Ekşi, 31 Mart yerel seçimlerinde destek istedi. Programda Kadem Ekşi’ye AK Parti Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çelik eşlik etti.

Kadınlara yönelik projelerini anlatan Kadem Ekşi, “Şu an 9 kreşimiz var Maltepe’de. Ama yetmiyor. 18 mahallemizin tamamında kreşleri hayata geçireceğiz. Bunlar 7-24 sağlık görevlileri eşliğinde hizmet verecekler. Çocuklarımızın gittiği ilköğretim okullarında eksikler var. Her okulumuza 2 görevli tahsis ediyoruz. Bütün temizlik malzemelerini biz vereceğiz. Onları tertemiz bir mekanda sizler adına ağırlayacağız” şeklinde konuştu.

“KURAKLIK DÖNEMİ BİTTİ, HİZMET GETİRİYORUZ”

15 yıldır Maltepe’nin kuraklık dönemi yaşadığını vurgulayan Kadem Ekşi, “Çocuklarımız için büyük eksiklikler var. Anneler bana gelip talep ediyor. Kültür Merkezlerinden kütüphanelere, kreşlerden spor merkezlerine kadar bir çok alanda hızla atmamız gereken adımlar var. Yeşil alanlarla çocukları buluşturamıyoruz. Biz mahallelerimizde gerekli kamulaştırmaları da yaparak nefes alabileceğiniz, yürüme mesafesinde yeşil alan, parklar yapacağız. Maltepe’de kuraklık dönemini bitiriyoruz, hizmet dönemini başlatıyoruz. Dersimize çok iyi çalıştık. Bunları süpürüp atacağız. Kırmız kartı göstereceğiz” dedi.

“MALTEPE’DE 15 BİN BİNAYI YERİNDE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Kendisinin bir deprem mühendisi olduğunu hatırlatan Kadem Ekşi, “Maltepe’de 15 bin bina gerek beton dayanımlar, gerek bina performansları nedeniyle yorgun ve yaşlanmış. Bunları inşallah KİPTAŞ aracılığıyla yenileyerek, bir kısmını özel sektörümüz marifetiyle dirençli hale getireceğiz. Deprem mühendisi olarak öncelikli işimiz bu. Bir tek riski yapı kalmayan kadar mücadelemiz sürecek. Vatandaşımızın güvenli yapılarda yaşamasını sağlayacağız” diye konuştu.

selyus