Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 13 Mart 2024

Kadem Başkan’dan Maltepe Belediyesi’ne “İstiklal Marşı” tepkisi

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Maltepe Belediyesi’nde yıllardır soru önergeleri vermelerine rağmen İstiklal Marşı ile ilgili bir etkinlik yatıramadıklarını belirterek, “Bizim bunlardan daha büyük değerimiz var mı. Bunlara dahi sırtlarını döndüler” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya ile birlikte Süleyman Öksüzoğlu Aydınevler Merkez Cami Derneği’nde vatandaşlarla buluştu. Cemaatle sohbet eden Kadem Ekşi, projelerini anlattı.

“OTOPARK PARASI BELEDİYENİN KASASINDA VAR”

Aydınevler’in en büyük sorunlarından birinin otopark olduğunu vurgulayan Kadem Ekşi, “Eğer bu mahallenin otopark problemini çözmezsek, burada sıkıntılar büyür. Komşular olarak birbirinize karşı husumet içinde olacaksınız. Bunu mutlaka çözmemiz lazım. Parası da belediyenin kasasında var. Otopark hizmet bedelleri için vatandaştan toplanan, yüklenici firmadan metrekareye göre alınan otopark hacı var. O para bizim fonda duruyor. Ama bunlar becerip ihalesini bile yapamamışlar. İlk etapta 6 mahallemize yeraltı otoparkı yapacağız” şeklinde konuştu.

“İSTİKLAL MARŞIMIZA BİLE SIRTLARINI DÖNÜP GİTTİLER”

Maltepe Belediyesi’ni eleştiren Kadem Ekşi, “Bugün İstiklal Marşı’nın kabulün 103’üncü yıldönümü. Çok dertliyim bundan. Maltepe’de 10 küsur yıldır yazılı soru önergeleri vermemize rağmen 1 tane İstiklal marşımızla ya da istiklal şairimizle ile ilgili bir anma toplantısı gerçekleştirilmemiştir. Ben bizzat bunu dile getirdim. Bizim bunlardan daha büyük değerimiz var mı? İnancımız, bayrağımız, istiklal marşımız. Bunlara dahi sırtlarını döndüler yürüyüp gittiler” ifadelerini kullandı.

selyus