Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 23 Ocak 2024

Kadem Ekşi, basın mensupları ile buluştu

Cumhur İttifakı adayı Kadem Ekşi, bir araya geldiği basın mensuplarına Maltepe’yi 5 yılda 10 yıl ötesine taşıyacak projeleri açıkladı. Ekşi, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın şehircilik, eğitim, sosyal belediyecilik, spor, kadınlarla dayanışma ve çevre başlıklarının alt başlıklarında projelerde verdiği sözlerin büyük bir çoğunluğunu tutmadığını hatırlattı.  

AK Parti’nin Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, yerel medya temsilcileriyle düzenlediği tanışma toplantısında Maltepe’nin geleceği için öngördüğü projeleri ve hedeflerini paylaştı, ayrıca basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“MALTEPE’NİN EVLADIYIM”

Maltepe’nin evladı olduğunu söyleyen Ekşi, “Deprem mühendisi kimliğim ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde tüm partilerin ortak adayı olarak Deprem ve Doğal Afet Komisyonu Başkanlığı yapmış bir mühendis olarak Maltepe’ye hizmet etmek üzere aday oldum” dedi.

Ekşi, kendisini Maltepe’ye bağlayan hayat hikayesini paylaşarak, bu kentin güzelliklerini koruma ve değerlere sahip çıkma sözü verdi.

“5 YILDA 10 YILLIK İŞ YAPACAĞIZ”

Öncelikli hedefinin, önümüzdeki 5 yıl içinde Maltepe’ye 10 yıl ötesinden bir değer katmak olduğunun altını çizen Ekşi, Bu süreçte Maltepe’nin modern, huzurlu ve güvenli bir kent olması için çalışacaklarını belirtti.

“HİZMET ALANLARINI GENİŞLETECEĞİZ”

Maltepe Belediyesi’nin hizmet alanlarını genişleteceklerini de belirten Ekşi, kentsel dönüşüm, akıllı şehircilik, sürdürülebilir çevre, altyapı, sosyal belediyecilik, kültür-sanat, gençlik, spor, eğitim ve turizm gibi hayatın her alanında Maltepe Belediyesi’nin etkin bir şekilde rol alacağını ifade etti.

“YEREL MEDYA YOLUMUZUN IŞIKLARIDIR”

Yerel medyanın, Maltepe’nin nabzını tutan, beklentileri ve talepleri yansıtan bir ayna olduğunu belirten Ekşi, bu sebeple yerel medyanın yeni dönemde kendileri için önemli bir yol arkadaşı olacağını vurguladı. Hemşerilerin huzurunda şeffaf bir şekilde projeleri konuşmak amacıyla canlı yayın buluşmaları yapacaklarını ifade etti.

“MALTEPELİLER BİZİ TAKİP ETSİN”

Toplantıda Maltepelilere de seslenen Ekşi, kampanya süresince çalışmalarını yakından takip etmelerini ve doğru ve faydalı olduğuna inandıkları projelere destek vermelerini talep etti. Ayrıca, yetersiz oldukları konularda şeffaf bir şekilde değerlendirmelerini ve önerilerini paylaşmalarını istedi.

Toplantıya katılan AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya ise şunları söyledi: “AK Parti’nin Maltepe ilçe teşkilatının, yerel medya aracılığıyla halka ulaşarak, projelerini ve hedeflerini anlatmaya devam edecek. Ayrıca, yerel medyanın, Maltepe’deki gelişmeleri ve ihtiyaçları takip etmede önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, iş birliği çağrısında bulundu.

Toplantının sonunda yerel Medya Temsilcilerinin sorularını cevaplayan Ekşi, katıldıkları için kendilerine teşekkür etti. Ekşi, önümüzdeki günlerde projeleri daha detaylı anlatmak üzere bir dizi toplantı düzenleyeceklerini ve her bir kuruluşu ziyaret ederek Maltepe için değerli öneri ve fikirleri dinleyeceklerini belirtti.

selyus