Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 15 Ocak 2020

Kandemir, “Muhalefet milletten yana olan ne varsa karşısında”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kastamonu İl Başkanlığınca Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Toplantı Salonu’nda düzenlenen Kastamonu Teşkilat Buluşması’nda konuştu.

Kandemir, Türkiye’nin içerideki ve dışarıdaki vesayete meydan okuduğunu söyledi.

Türkiye’ye geri adım attırılamadığını vurgulayan Kandemir, “Cumhurbaşkanımızı tanımıyorlar, karıştırmışlar başkalarıyla. Bunlar zannediyorlardı ki 3-5 silah veririz ellerine, tüfeklerini omuzlarına alırlar, Türkiye’yi tehdit ederler, Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürürler. Öyle olmadı. İşte Barış Pınarı Harekatı’nda gördük, ondan önce Zeytin Dalı Harekatı ile gereken dersi verdik.” diye konuştu.

Muhalefet partilerini eleştiren Kandemir, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu ve avaneleri ise saydığım bütün hadiselere o günün şartlarında nerede durmuşlar, ne söylemişler bakın. Hepsinde millet nerede durmuşsa tam aksi istikamette durmuşlar. En son Libya tezkeresinde yaşadık. Milletten yana olan ne varsa karşısındalar. ‘Köprü yapalım’ dersiniz, karşı çıkarlar. ‘Baraj yapalım’ dersiniz, karşı çıkarlar. ‘Kanal İstanbul’u yapacağız, çok önemli. Stratejik açıdan anlamı var Türkiye için’ dersiniz, karşı çıkarlar. ‘Otomobil yapacağız’ dersiniz, karşı çıkarlar. Bir de utanmadan alay ederler. Bunlar bu millete güvenmezler. Tek parti iktidarının en temel özelliği zaten yıllarca bu olmuş. Millete güvenmedikleri, asla demokrasiyle iktidara gelemedikleri için hep türlü yollara başvurmuşlar. Birilerini kullanarak, darbe mekanizmalarını işleterek toplumu altüst etmişler. Başarılı olamadılar, olamayacaklar fakat AK Parti teşkilatlarının bir vazifesi var. Bunların yalanlarını afişe etmemiz lazım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete öz güven kazandırdığını belirten Kandemir, “AK Parti kadroları bir şey söylediğinde kafadan atmaz. Bunlar belediyelerde, büyükşehirlerde görevlere geldi. Düşünmeden, ‘Şunu da yapacağız, bunu da yapacağız, onu da yapacağız’ dediler ama yaptıkları ilk iş suya zam yapmak oldu.” diye konuştu.

selyus