Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 26 Ekim 2022

Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’den TTB Başkanı Fincancı’ya TSK tepkisi: Terbiyesize bak!

Balıkesir’de partililerle biraraya gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, “TSK kimyasal silah kullanıyor” iddialarına ilişkin konuştu. Financı’ya sert tepki gösteren İnce, CHP‘nin destek verdiğini öne sürerek, “Biri çıkıyor, ’Türk Silahlı Kuvvetleri kimyasal silah kullandı’ diyor. Terbiyesize bak, kimyasal silah TSK’nın envanterinde yok. Hiçbir zaman kullanmamış, PKK’ya yağcılık yapıyor. Hepsine yakışıyor da Atatürk’ün partisine yakışıyor mu? Bence yakışmıyor.” dedi.

CHP’YE FİNCANCI TEPKİSİ

“Seçimde yüzde kaç alacağımızla ilgilenmiyorum, barajı geçeceğimizi biliyorum, neden ilgilenmiyorum? Çünkü haklı olduğumuzu biliyorum. Haklı bir davanın peşindeyiz, kimsenin hakkını yemiyoruz. Doğruya doğru, yanlışa, yanlış diyoruz. Mesela -Ne işimiz var Libya’da- demiyoruz, -Libya’ya asker gönderin- diyoruz. Niye? Akdeniz’deki hakkımızı korumak için. CHP gibi, -Azerbaycan’a niye yardım ediyorsun- demiyoruz. Onun için CHP’den ayrıldım zaten. Azerbaycan’a daha fazla yardım edilmesini istiyoruz.” dedi.

Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, “TSK kimyasal silah kullanıyor” iddiasını CHP’nin de desteklediğini ileri süren İnce, “Libya tezkeresine İYİ Parti ‘Evet’ oyu veriyor. CHP ‘Hayır’ oyu veriyor. “Biri çıkıyor, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri kimyasal silah kullandı’ diyor. Terbiyesize bak, kimyasal silah TSK’nın envanterinde yok. Hiçbir zaman kullanmamış, PKK’ya yağcılık yapıyor. Hepsine yakışıyor da Atatürk’ün partisine yakışıyor mu? Bence yakışmıyor. Bu yüzden dolayı ben de kendimi oraya yakıştıramadığım için ayrıldım. İnsan üstü bir gayretle çalışacağız. Her gördüğüm insanla konuşacağım. Bir oy bir oydur” sözleriyle sert tepki gösterdi. İHA

selyus