Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 5 Mart 2023

Meral Akşener, kendisine kumpas kurulduğunu iddia ediyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masanın son toplantısında kendisine kumpas kuruluğunu ifade etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu aday olarak açıkladıkları masada Akşener, itiraz ederek alternatifler sundu ancak bir karşılık görmedi..

Kendisine kumpas kurulduğunu iddia eden Meral Akşener şunları söyledi: “Benim dışımda herkesle Kılıçdaroğlu’nun adaylığı görüşülmüş, anlaşılmış.

Söz en son bana gelene kadar herkes Kemal Bey’in adaylığını dile getirdi. Bana söz gelince bizim anketlerde Yavaş ve İmamoğlu çıkıyor dedim. Ama isterseniz bir kamuoyu araştırması yapalım ona göre hareket edelim dedim.

Kılıçdaroğlu kabul etmedi, hiddetlenip ayağa kalktı. Kendi adaylığının bugün ortak bir yazılı açıklamayla duyurulmasını talep etti.

Partime sormadan böyle bir karar veremem dedim. “Siz imzalamayın o zaman biz imzalar duyururuz” deyince “ben masadan kalkayım o halde” dedim. “Siz bilirsiniz” dedi.

Ali Bey tansiyonu düşürmek için araya girdi. Ve aday isminde değil ama adaylık konusunda bir mutabakata varıldığına dair bir metne imza atıldı.”

selyus