Milletvekili İffet Polat, “İmamoğlu, enerjisini şehre hizmet üretmek yerine, iletişim illüzyonlarına ayırıyor!”

AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat, “Çok büyük vaatlerle İstanbul halkının adeta gözünü boyayarak göreve gelen Ekrem İmamoğlu ne yazık ki tüm enerjisini şehre hizmet üretmek yerine, iletişim illüzyonlarına ayırdığını görüyoruz. Aynen Genel Başkanı gibi lafazanlıkla, takiyye ile iş yürütmeye çalışmaktadır.”

İstanbul Milletvekili İffet Polat, Mecliste düzenlediği basın toplantısında icraatlarının engellendiğini iddia eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “Hükümetimize sunduğunuz ve reddedilen bir tek projeniz var mıdır?” diye sordu.

“KAMERALAR ÖNÜNDE “MUSAKKA ŞOVU” YAPTIĞINI, KAMERALARIN OLMADIĞI YERLERDE, KİŞİ BAŞI 6 BİN 395 LİRA YEMEK PARASI ÖDETTİ”

Yalan ve göz boyama siyasetinin ustası olan Ekrem İmamoğlu’nun kameralar önünde “musakka şovu” yaptığını, kameraların olmadığı yerlerde, kişi başı 6 bin 395 lira yemek parası ödettiğini anlatan Polat, “İBB Başkanlık makamının temsil ağırlama ve tören giderlerini yüzde 544 artırmak israf değil midir? Böyle bir artış hangi musakka yemeği ile izah edilebilir bilmiyorum ama bu resme baktığımda sayın Başkanın israf ve tasarruf anlayışının özünü ‘projeleri durdur, masayı kurdur’ felsefesine dayandığını üzüntüyle müşahede ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“CHP’Lİ İBB BAŞKANI, AK PARTİ’NİN YAPTIĞI VE BİTİRDİĞİ SADECE AÇILIŞ BEKLEYEN PROJELERİNE AÇILIŞ YAPMAKTADIR”

İmamoğlu’nun göreve geldiği günden bu yana bir proje dahi getirmediğini kaydeden Polat, “Bu kadar açık seçik bir gerçeklik karşısında nasıl olur da AK Parti grubu bizi engelliyor gibi basit bir yalana sığınabilirsiniz? Benzer şekilde hükümetimize sunduğunuz ve reddedilen bir tek projeniz var mıdır? Bilakis CHP’li İBB Başkanı, AK Parti’nin yaptığı ve bitirdiği sadece açılış bekleyen projelerine açılış yapmaktadır.” dedi.

İcraatlarının engellendiğini ifade eden Ekrem İmamoğlu’na “Bugüne kadar İBB meclisinden aldığı toplam borçlanma yetkisi 13,5 milyar TL’dir. Bu nasıl engellenme?” diye soran Polat, “Derdi engelleniyor olmak değil, beceriksizliğinizi örtmeye çalışmak olan Ekrem İmamoğlu bu gerçeğin anlaşılmasını engellemeye çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Verilen sözler tutulmadığını, icraat niyeti gösterilmediğini, iş becerisi ortaya konulmadığını belirten Polat, “Bu üç eksiğini kapatmak için ise üç ayrı şey, yani mazeret, şov ve algı ortaya konulmuştur. Ben bir İstanbul milletvekili olarak başarısız ve beceriksiz yönetime, bu yalan ve algı illüzyonlarına karşı, İstanbullu hemşerilerimi gerçekleri görmeye, gerçeklerin arkasında durmaya davet ediyorum.” diye konuştu. Türkiye gazetesi.

selyus