Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 1 Ocak 2022

Mücahit Birinci varken, AK Parti’ye muhalefete gerek yok (!)

AK Parti’nin başına bela olan MKYK Üyesi Mücahit Birinci, zamlarla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Zam geldiği gibi gider… Anlık tepkiye lüzum yok. Biz başardık, yine sizlerle el ele biz başaracağız. Dolarda anlık tepki verenleri ne hale getirdik hatırlayınız, hem de bir gecede…” Bu açıklamasına vatandaşların yanı sıra partililerden de çok tepki geldi. 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, “1 Ocak 2022 tarihinden itibaren mesken aboneleri için aylık 150 kWhe kadar olan tüketim miktarları için nihai fiyat 1,37 TL/ kWh, aylık tüketimlerin 150 kWhın üstündeki kısmı için ise 2,06 TL/ kWh olarak uygulanacaktır” diye açıkladı.

Yapılan bu açıklamayla elektriğe konutlarda 150 kWh’ın altında kalan tüketim için yüzde 52, üzerindeki tüketim içinse yüzde 127 zam anlamına geliyor.

DOĞALGAZA YÜZE 25 ZAM YAPILDI

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde 2022 yılı Ocak ayı doğalgaz toptan satış fiyat tarifesiyle ilgili açıklama yayımlandı.

Açıklamaya göre, konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 25 zam yapıldı.

Büyük sanayi ve ticari kuruluşlara sağlanan doğalgaza yüzde 50 zam yapıldı.

BENZİN, MOTORİN VE LPG’YE ZAM

2021 boyunca devam eden akaryakıt fiyatlarına zamlar devam ediyor. 1 Ocak itibariyle benzin, motorin ve LPG’ye yeni zamlar geldi.

Motorine 1 lira 29 kuruş, benzine 61 kuruş, LPG’ye 78 kuruş zam geldi.

AVRASYA TÜNELİ GEÇİŞİ VE KÖPRÜLERE ZAM  

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul’da 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak köprü ve Avrasya Tüneli ücretlerini açıkladı.

Açıklamada, “Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir” denildi.

Bakanlık açıklamasında, “Avrasya Tüneli’nde ise otomobil geçiş ücreti 05:00 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 TL, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 TL olarak belirlenmiştir” ifadesi yer aldı.

AK PARTİ’YE MÜHALAFETE GEREK YOK, MÜCAHİT BİRİNCİ YETERLİ!

Yeni yılla birlikte art arda gelen bu zamlarla ilgili AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, zamlar için “Zam geldiği gibi gider… Anlık tepkiye lüzum yok” yanıtı verdi.

Birinci, konuya ilişkin Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Zam geldiği gibi gider… Anlık tepkiye lüzum yok. Biz başardık, yine sizlerle el ele biz başaracağız. Dolarda anlık tepki verenleri ne hale getirdik hatırlayınız, hem de bir gecede…” ifadelerine vatandaşlardan yoğun tepki geldi..

İlginizi çekebilir

Bakan Yılmaz Çekmeköy’de

Bakan Yılmaz Çekmeköy’de

selyus