Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 30 Ağustos 2022

Mustafa Şen, “Kemal Kılıçdaroğlu ‘birinci partiyiz’ diye yalan söylüyor!”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafakemalpaşa Şen, katıldığı canlı yayında merak edilen son anket sonuçlarını açıkladı. Şen ‘Şu anda Türkiye’de birinci partiyiz’ diyen Kılıçdaroğlu’na da cevap verdi.

Kılıçdaroğlu ‘birinci partiyiz’ demişti! Canlı yayında anket sonuçlarını açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, katıldığı canlı yayında merak edilen son anket sonuçlarını açıkladı. Şen ‘Şu anda Türkiye’de birinci partiyiz’ diyen Kılıçdaroğlu’na da cevap verdi.

AK PARTİ’NİN SON OY ORANLARI

AK Parti’nin oy oranının iki partinin toplamından fazla olduğunu belirten Şen, ”Her ay birkaç tane yaptırıyoruz. AK Parti birinci parti olma vasfını sürdürüyor. İki partinin toplamından fazla bir oy oranı var. Bu sıralar 36-38 aralığındayız. Bir ara düşmüştük 34’e kadar. Tekrar yükseldik ” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA ANKET TEPKİSİ

Kılıçdaroğlu’nun anket çıkışına tepki gösteren Şen, ”Kılıçdaroğlu’ndan duyduk ki, CHP birinci parti. İnsanın dili varmıyor. Koskoca bir genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmaya çalışıyor. ‘Sayın Kılıçdaroğlu yalan söylüyorsunuz’ demeye dilim varmıyor. Söylenen gerçek değil. Siyasetçiye bu yakışmaz. Siyasetçi örnek olmak zorunda. Siyaset yalanla bir arada olmamalı. Siyaset hakikate hizmet etmelidir. Bilmiyorlar mı AK Parti’nin üye sayısı onların aldıkları oy oranından fazla. Bunu bilmiyorlar mı? Bunu biliyorlar. ” açıklamasını yaptı.

ERDOĞAN’DAN EN YAKIN RAKİBİNE 2.5 KAT FARK

Lider bazında da parti bazında da çalışma yaptıklarını vurgulayan Şen, “Biz anket sorularımızı vatandaşa isimsiz yöneltiyoruz. Düz, yalın öznellik taşımayan soru tipi kullanıyoruz. ‘Siz seçimlerde kimi cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorsunuz’ diyoruz, ismi bize vatandaş veriyor.” diye konuştu.

Şen, “Birinci sırada Erdoğan çıkıyor, 45’e yakın oy alıyor. En yakınındakine 2, 2.5 kat fark atıyor. Sonrasında başka isimler çıkıyor. Altılı masadaki genel başkanların da oyları çıkıyor küçük küçük yüzde 1-2.” ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, son anket sonuçlarına göre Türkiye’de birinci parti olduklarını iddia etmişti. Haber7

selyus