Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 16 Nisan 2021

Osman Nuri Kabaktepe, İBB CHP yönetimine rakamlarla hesap soruyor

İBB yönetimine belediye bütçesini, merkezi hükümetten gelen bütçeyi ve borçlanma ile alınan kaynakları nerede harcadıklarını soran AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?” dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, yaklaşık 2 yıllık görev sürecinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetiminin projelendirilip hayata geçirdiği tek bir eserin dahi olmadığının altını özellikle çizdi. CHP İBB yönetiminin AK Parti döneminde yapılmış projelerin yeniden açılışını yapmaktan ve büyük ölçüde tamamlanan hizmetlerin kurdelesini kesmekten öte bir faaliyetin olmadığını belirten Kabaktepe, belediye kaynaklarının nerelere harcandığının merak konusu olduğuna dile getirdi.

‘İBB yönetiminin kaynakları reklam filmlerine mi yatırıldı?’ diye soran İl Başkanı Kabaktepe, “İBB’nin iştirakleri dahil toplam bütçesi 75.5 milyar TL. Hükümetten gelenle birlikte 93 milyar TL. İBB’nin 2 yılda borçlanması 19 milyar TL. Bu sene ona 9 milyar TL daha eklenecek. Peki, bu kadar parayı atmadığınız temellere mi, yoksa reklam filmlerine mi harcadınız?” şeklinde soru yöneltti.

selyus