Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 2 Şubat 2021

Recep Şencan, AK Parti Küçükçekmece hizmet bayrağını devraldı

AK Parti Küçükçekmece 7. Olağan İlçe Kongresi’nde Halkalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, kongreye katılarak bir konuşma yaptı. Recep Şencan’ın tek aday olarak girdiği kongreye ayrıca İstanbul Milletvekilleri, belediye başkanları ve delegeler katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreler için hazırlanmış video mesajının gösterildiği kongrede, divan heyeti belirlendikten sonra raporlar okunarak delegelerin oylamasına sunuldu. Raporların kabul edilmesinin ardından, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı’nı belirlemek için seçime gidildi.

Yapılan seçimde delegelerin oylarının tamamını alan Recep Şencan, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı olarak seçildi.

NUMAN KURTULMUŞ, ETKİLİ VE UZUN BİR KONUŞMA YAPTI

Sahnede yer alan “İnandığın yolda yürü” sözünün laf olsun diye konulmadığını dile getiren Kurtulmuş, “Her şeyden önce gitmekte olduğumuz yolun ne olduğunu, hangi istikamette yürüdüğümüzü ve bu yürüyüşün ne anlama geldiğini bilmemiz gerekir.” ifadelerini kullandı.

Numan Kurtulmuş, inandıkları yolun hizmet, 83 milyonun birlik, beraberlik ve kardeşliğini kurma yolu olduğunu vurguladı.

Türkiye’de sanayinin gelişmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her hafta bir açılışa uzaktan da olsa katıldığını, TÜRKSAT 5-A uydusunu uzaya gönderdiklerini, savunma sanayinde hayal edilemeyecek yerlere gelindiğini kaydeden Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Türkiye Doğu Akdeniz’deki haklarını korumak için üstün bir gayretle adımlarını sağlamlaştırıyor. Karabağ’da zaferle birlikte kazanılan durumun birlikte kalıcı hale gelmesi için, Azerbaycanlı kardeşlerimizle gelecek kurmak için gayret sarf ediyor, mücadele ediyor. Türkiye kapalı Maraş’ın açılmasından sonra Kuzey Kıbrıs yönetiminin daha güçlü hale getirilmesi için hareket ediyor. Türkiye denizlerinde petrol ve doğal gaz aramalarını sürdürerek ekonomimizdeki cari açığı kaldırmak için mücadele ediyor. Biz her an Türkiye’yi daha ileri getirmek için mücadele ederken, Türkiye’nin sorunlarını çözmek için adım atarken, birileri de Türkiye’nin gündemini lüzumuz tartışmalarla zehirlemeye çalışıyor. Bunu da çok iyi bilmek zorundayız. İnandığımız yoldaki güçlü yolculuğa mani olmak isteyenlere asla prim vermeyeceğiz. Söylediklerine cevap vereceğiz. Biz vaktimizi söyledikleriyle zehirledikleri Türkiye gündemleriyle geçirmeyeceğiz. Suyu getirecek biz, testiyi kıracak olan onlardır.”

Geçen hafta eski CHP’li bir bakanın “Başörtülü hakimin bana hükmetmesini istemem.” dediğini hatırlatan Kurtulmuş, “90’lı yılların sonunda kalan bir tartışmayı Türkiye’nin gündemine getirdi. Çünkü onların zihni böyle çalışıyor. Menderes dönemine gitti. ‘Menderes erken seçim kararı alsaydı 27 Mayıs olmazdı.’ dedi. CHP zihniyeti hep geriye doğru çalışıyor.” diye konuştu.

“BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE YENİ BİR DENEMEYİ YAPMAYA ÇALIŞANLAR OLABİLİR”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sözde genel başkanları, ülkenin halk oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanı’na ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ dedi. Bir başkası hızını alamadı ‘Bu Erdoğan’dan kurtulmak için fırtınalar, depremler lazım, seller lazım.’ manasına gelen sözler söyledi. Bir başkası devletin kamu görevlilerine ‘militan’ benzetmesi yaptı. Birileri de yeniden 80 öncesindeki döneme nasıl Türkiye’yi götürebilirler onun hesabını yapıyor. Sokağı işaret edenler aslında bunun hayalini kuruyor. Bu alanlarda son derece uyanık olun. Bütün provokasyonlara karşı milletimizi uyanık tutacağız. Türkiye’nin 2013’ten bu yana yaşadıklarını gözden geçirirseniz, Gezi Parkı eylemlerinden 15 Temmuz’a kadar gelen süreçte Türkiye şeytanın bile aklına gelmeyecek hinliklerle, hilelerle karşı karşıya bırakıldı. Şimdi Boğaziçi Üniversitesinde yeni bir denemeyi yapmaya çalışanlar olabilir.”

“BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİNDE PIRIL PIRIL GENÇLER VAR”

Türkiye’nin göz bebeği, en iyi üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesinin bilimle araştırmayla dünya çapında öğrencileriyle anılmak varken provokasyonlarla gündeme geldiğini ifade eden Kurtulmuş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu milletin tamamına yakınının kutsalı olan Kabe’ye karşı yapılan hakaret sadece bu işten bir provokasyon çıkarmak çabasıdır. Maalesef bu işe katılan birkaç tane marjinal, sıra dışı insan asla ve asla bu ülkenin gençliğini temsil etmiyor. Boğaziçi Üniversitesinde pırıl pırıl gençler var. Büyük çoğunluğu bu ülkeye kendisini adamıştır. Büyük çoğunluğu annesinin, babasının hayallerini daha ileriye taşımak için gece gündüz gayret eden, pırıl pırıl gençlerden oluşan Boğaziçi Üniversitesinde birkaç tane marjinalin ortaya çıkması o üniversitenin de adını kirletmemeli.

Görüşleri ne olursa olsun, hangi siyasi kanaatte olurlarsa olsunlar hepsinin ortak hedefi Türkiye’yi ileri taşımak olmalıdır. Onun için bu ve benzeri provokasyonlara karşı uyanık olmak, herkesin işini yapması, Boğaziçi Üniversitesinin bilimle araştırmayla ve güçlü bir eğitimle anılmasını sağlamak hepimizin ve özellikle Türkiye’yi yöneten hükümetimizin vazifesidir.” Türkiye gazetesi

İLÇE BAŞKANI RECEP ŞENCAN’IN YÖNETİM LİSETEİ VE İL DELEGELERİ

selyus