Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 30 Kasım 2023

Şahin’den Akbaşoğlu’na jet yanıt

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun, emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere verilecek 5 bin liralık ikramiyeye bütün emeklileri dahil ettiklerini ifade etmesi üzerine, Gelecek-Saadet Partileri Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin’den jet bir yanıt geldi. Şahin, “Bu konuda önerge verdik, bu haksızlığın giderilmesi gerektiğine yönelik önerge verdik, bu önerge reddedildiğinde de arkadaşlar alkışladılar, bugün de alkışladılar. Gerçekten bu çelişkiyi anlayabilmiş değilim” dedi.

AK Partili Akbaşoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, “Bütün emeklilerimizin 5 bin liralık ikramiyeden yararlanma imkânını yasal sürece bağlayacağız, şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.” Sözleri üzerine Gelecek Partili Şahin’den yanıt geldi.

Şahin, Akbaşoğlu’na verdiği cevapta, “Sayın Akbaşoğlu çalışan emeklilerle ilgili bir konuyu değerlendirdi. Bir çelişkiye dikkat çekmek istiyorum bu konuyu defalarca dile getirdik, bu konuda önerge verdik, bu haksızlığın giderilmesi gerektiğine yönelik önerge verdik, bu önerge reddedildiğinde de arkadaşlar alkışladılar, bugün de alkışladılar. Gerçekten bu çelişkiyi anlayabilmiş değilim ama ortada olumlu bir şey var, bizim için önemli olan taraf burasıdır. Arkadaşlar, muhalefetin her dediğine kulağınızı kapatmayın, muhalefetin dediği bazı şeyler sahanın sesidir, sahanın vicdanının sesidir. Bu anlamda etkin bir muhalefetin bir sonucu olarak burada, çalışan emeklilere bu ikramiyenin verilmesini önemsiyoruz, bu da etkin muhalefetin bir sonucudur. Hem bu çelişkiye dikkat çekmek istedim hem de bu yapıcı muhalefet anlayışının Türkiye için bir kazanım olduğuna dikkat çekmek istedim” sözlerine yer verdi.

selyus