Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 4 Şubat 2024

Seçim pankartları yırtılan İlknur Kovaç Bayraktar’dan açıklama geldi

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkanı Adayı Avukat İlknur Kovaç Bayraktar, seçim çalışmaları için mahallelere asılan pankartlarının yırtılması üzerine sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.

Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi Tuna Lisesi önünde asılan pankartlarının yırtıldığını gören Kovaç, üzüldüğünü ifade etti.

“Bu tür saldırıları yapanlara farklı fikir ve düşüncelere saygı duymanın ilçemizi çok daha güçlendireceğini hatırlatmak isterim” diyen Kovaç, paylaşımında gayet kibar ve yapıcı bir açıklama yaptı.

“Sevgili Bayrampaşalılar,

Bugün, demokrasimizin temel taşlarından biri olan siyasi ifade özgürlüğümüzün zarar gördüğüne tanık olduk. Partimizin ve şahsımın adaylık pankartlarına yapılan saldırıyı üzülerek öğrendim.

Ancak unutmayalım ki, gerçek güç, zorluklar karşısında yılmamakta, karşılaştığımız engelleri birlik ve beraberlik içinde aşmaktır. Bu olaylar, bizim azmimizi kıramaz. Aksine, birlikte daha güçlü olduğumuzu ve her türlü zorluğu aşabileceğimizi göstermektedir. İlçemizin ve vatandaşlarımızın huzur ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz.

Bu tür saldırıları yapanlara farklı fikir ve düşüncelere saygı duymanın ilçemizi çok daha güçlendireceğini hatırlatmak isterim.

Bu vesileyle, tüm Bayrampaşalı vatandaşlarımızı kucaklıyor, ilçemizin ve şehrimizin huzurunu kaçırmak isteyenlere istediklerini vermeyeceğimizi bildirmek istiyorum.

İnanıyorum ki, sağduyu ve karşılıklı saygı ile hareket ettiğimizde, Bayrampaşa için hep birlikte daha güzel yarınlara ulaşacağız.”

selyus