Ana Sayfa HUKUK, İÇ POLİTİKA 13 Mayıs 2022

Temurci, “Biz, kuş sürüleriyle, Pelikan’la mücadele etmeye devam edeceğiz”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Pelikan yapılanmasıyla ilgili sözleri nedeniyle çağrıldığı İstanbul Adliyesi’nde 4’üncü defa ifade verdi.

Selim Temurci, savcılık ifadesinin ardından yaptığı açıklamada: “biz, kuş sürüleriyle, Pelikan’la mücadele etmeye devam edeceğiz ve adalet için bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Korkunun günü, onlar için seçim günüdür. Seçim günü yaklaştıkça Pelikan’ın etekleri tutuşacak” dedi.

“PELİKAN ÇETESİ SİYASAL DARBE GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

Temurci sözlerine, “Partimizi kurmadan önce başlayan bir süreç maalesef hala sürdürülüyor. Nedir bu süreç? Türkiye’de 1 Mayıs 2016 tarihi çok önemli bir tarihtir. Türk demokrasisi tarihinde, bir askeri darbeyle değil, bir cuntayla değil, bir gensoruyla değil, Pelikan bildirisiyle seçilmiş bir başbakan alaşağı edilmiştir. Pelikan çetesi ve örgütü, bu ülkede bir siyasal darbe gerçekleştirmiştir” diye devam etti.

“KORKUNUN GÜNÜ, ONLAR İÇİN SEÇİM GÜNÜDÜR”

Sözlerinin devamında Temurci: “Dolayısıyla bunları ben birilerinin dediği gibi söylemiyorum. Ben, bunu çok dikkate alıyorum. Onlar şu an korkuyorlar. Korkunun günü, onlar için seçim günüdür. Seçim günü yaklaştıkça Pelikan’ın etekleri tutuşacak. Bu ülkede hukuksuzluk yapan herkes, kendine biraz daha çeki düzen vermek zorunda kalacak. Biz, seçim günü için çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bu adliyeler suçluların konuşulduğu yerler olur. Masum insanların buralara toplanıp kamuoyunu meşgul edeceği mekanlar olmaz” diye konuştu.

selyus