Ana Sayfa HUKUK, İÇ POLİTİKA 22 Mayıs 2021

Terör Örgütü TKP/ML’nin hedefinde AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı vardı

Sansasyonel eylem hazırlığı yaparken polis tarafından yakalanan terör örgütü TKP/ML üyelerinin bombalı eylem için keşif yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Zanlıların AK Parti Pendik ilçe merkezini hedef almayı amaçladıkları öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte sansasyonel eylem arayışında oldukları değerlendirilen terör örgütü TKP/ML’ye ait bazı hücre evlerini tespit etmiş, dün belirlenen 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Baskınlarda, örgütün sözde sorumluları Arzu Özdemir ve Ünal Yiğit’in de aralarında bulunduğu 7 zanlı gözaltına alınmıştı.

Operasyonda uzun namlulu kalaşnikof otomatik silah, bu silahlara ait mermi dolu 18 şarjör, 1 adet keskin nişancı gizleme kamuflajı, 1 el telsizi, 1 Belçika yapımı uzun namlulu keskin nişancı tüfeği ile çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlıların sansasyonel eylem için keşif yaptığı görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı’na yönelik bombalı saldırı hazırlığı yaptığı öğrenilen zanlılar bölgede incelemeler yapıyor. Sadık Kahraman / İHA

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, terör örgütünün eylem planı ile ilgili sert bir açıklama yaptı.

Başkan Cin’in sosyal medyadaki açıklamasında: “AK Parti Pendik İlçe Başkanlığımıza karşı gerçekleştirilen bu alçak saldırıyı şiddetle tel’in ediyorum. Milletimizin huzur ve istikrar ortamına kasteden bu saldırılar hiç bir zaman amacına ulaşamayacak! Durmak yok, mücadeleye devam!”

AK PARTİ PENDİK İLÇE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

selyus