Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 21 Şubat 2017

Yazıcı, “istikrar, istikbal, istiklal için ‘Kararımız Evet’”

Yazıcı, “Bu değişiklik, bugünle alakalı değil, bu değişiklikle Türkiye’nin istikrarı daha da kalıcı hale gelecek, istikbali daha güçlenmiş olacak, istiklali daha da pekişecek. Yani istikrar, istikbal, istiklal. Bunu tanıtmak üzere şu ana kadar kamuoyuyla paylaştığımız en temel sloganımız ‘Kararımız Evet’.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 25 Şubat Cumartesi günü Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek olan “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı”na ve kampanya sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hayati Yazıcı, yaptığı açıklamada, 25 Şubat’ta düzenlenecek tanıtım toplantısına, teşkilat mensuplarının, belediye başkanlarının ve il genel meclis üyelerinin, kuruluşundan bu yana görev yapan bütün il başkanlarının, AK Parti grup üyelerinin, partiyle üyelik ilişkisi devam edenlerin ve vatandaşların davet edildiğini belirtti.

Yazıcı, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana görev yapan bütün aktif unsurlarının 25 Şubat’ta, Ankara’da olacağını, tanıtım toplantısına yaklaşık 40 bin kişilik katılım olmasını beklediklerini bildirdi.

TEMEL SLOGAN BELLİ OLDU

Yazıcı, kampanya sürecindeki hedeflerinin, yeni sistemi halka anlatmak olduğunu vurgulayarak, “Bu değişiklik, bugünle alakalı değil, bu değişiklikle Türkiye’nin istikrarı daha da kalıcı hale gelecek, istikbali daha güçlenmiş olacak, istiklali daha da pekişecek. Yani istikrar, istikbal, istiklal. Bunu tanıtmak üzere şu ana kadar kamuoyuyla paylaştığımız en temel sloganımız ‘Kararımız Evet.’ Bunun dışında da sloganlar elbette olacak.” ifadesini kullandı.

Seçim şarkısı ve sloganlarının, bu hafta Merkez Yürütme Kurulu toplantısında netleştirileceğine işaret eden Yazıcı, 2011 yılında kullanılan “Haydi bir daha” şarkısının, anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak kampanyada da kullanılacağını belirtti.

“FERSAH FERSAH DEMOKRATİK FARK ATAN BİR MODEL”

Yazıcı, Başbakan Yıldırım’ın kampanya kapsamında yaklaşık 20-30 arasında miting yapacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Hem meydan mitingleri yapacağız hem de değişik topluluklara hitap etmek suretiyle bu anayasa projesini tanıtacağız. Bugün Türkiye’nin hükümet modeliyle kıyasladığımız zaman fersah fersah demokratik fark atan bir model getiriyoruz. Bunu iyi anlatmamız lazım. Bu sıradan bir anayasa değişikliği değil. 1982 Anayasası’nda en köklü değişikliği yapan bir anayasa değişikliği. Bunu çok iyi anlatmamız lazım, bunun üzerinde hassasiyetle duracağız.”

selyus