Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 30 Ocak 2024

YRP, AK Parti ile görüşmelerini tamamlayarak ittifak için kararını verdi

Yeniden Refah Partisi’nin yerel seçimlerde alacağı ittifak kararı merak ediliyor. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, ittifak için AK Parti ile görüşmelerin tamamlandığını ve son kararının cuma günü Fatih Erbakan tarafından açıklanacağını duyurdu. Kılıç, “Heyetler arasındaki ittifak görüşmeleri tamamlandı. Bundan sonrası için daha fazla görüşmeye gerek kalmadı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek veren Yeniden Refah Partisi’nin yerel seçimlerde alacağı ittifak kararı merak konusu olmaya devam ediyor. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, ittifak görüşmelerine ilişkin açıklama geldi. Kılıç, son kararın parti lideri Fatih Erbakan tarafından açıklanacağını duyurdu.

YENİDEN REFAH İTTİFAK KARARINI VERDİ

AK Parti ile ittifak görüşmelerinde sona geldiklerini ve ittifak yapmaya gerek kalmadığı belirten Kılıç, ittifak kararının Fatih Erbakan tarafından cuma günü saat 14.30’da İstanbul’da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacağını söyledi.

DAHA FAZLA GÖRÜŞMEYE GEREK KALMADI

Kılıç şu ifadeleri kullandı:

“Heyetler arasındaki ittifak görüşmeleri tamamlandı. Bundan sonrası için ittifak görüşmeleri ya da heyetler arasında yeni bir buluşma, yeni bir görüşme yapmaya doğrusu gerek kalmadı. Taraflar söylediler, dinlediler, anladılar ve ayrıldılar. Biz ittifak sürecinin daha fazla uzaması düşüncesinde değiliz.

Bu konuda Yeniden Refah Partisi Merkez Yürütme Kurulu’nda değerlendirmesini yapmıştır. Genel Başkanımız gerekli gördüğü diğer değerlendirme ve istişareleri yapacaktır. Nihai kararını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacaktır.

KAMUOYUNA ERBAKAN DUYURACAK

31 Mart yerel seçimlerine yönelik ittifak arayışlarına ilişkin Yeniden Refah Partisi’nin görüş ve yaklaşımı Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan tarafından cuma günü saat 14.30’da İstanbul’da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna duyurulacaktır.

Dolayısıyla Yeniden Refah Partisi olarak kamuoyunu yeterince meşgul eden bu konudaki görüşümüzü Genel Başkanımızın yapacağı açıklamayla Türk toplumuyla paylaşmış olacağız. Alınacak kararın, atılacak adımların herkes için, hepimiz için, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor temenni ediyoruz.”

selyus