Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 18 Kasım 2023

Yusuf Ethem Koyuncu, Başakşehir Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Emlak Konut GYO AŞ yöneticisi Yusuf Ethem Koyuncu, Başakşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Yaklaşık çeyrek asırlık iş yaşamı boyunca edindiği tecrübelerini, 22 yıldır yaşadığı Başakşehir’de hizmete dönüştürmek isteyen Koyuncu, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde Başakşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti Başakşehir İlçe Başkanlığı’na aday adayı başvurusunda bulundu.

KİMTAŞ’ta 19 yıl boyunca yönetici olarak görev yapan ve iş tecrübesi ile önümüzdeki süreçte Başakşehirli komşularına belediye başkanı olarak hizmet etmek için yola çıkan Koyuncu: “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye Yüzyılı hayallerimizi gerçekleştirmek üzere, elimizi taşın altına koyarak Başakşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurumuzu yaptık. Başakşehirimiz için hayırlı olsun” dedi. 

YUSUF ETHEM KOYUNCU KİMDİR?

1976’da Gaziantep İslâhiye’de doğan Yusuf Ethem Koyuncu, ilk ve orta öğrenimimi Gaziantep’te tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden biri olan KİPTAŞ’ta 19 yıl boyunca yönetici olarak görev yapan Koyuncu, ardından İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Ümraniye’ye, üç yıl boyunca belediye başkan yardımcısı olarak hizmet etti. Ümraniye Belediyesi’ndeki görevinin ardından iki yıl Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO AŞ’de çalışma hayatına devam eden Koyuncu, Kızılay Başakşehir Şube Başkan Vekilliği’nin yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev yapıyor.

İngilizce ve Rusça bilen Yusuf Ethem Koyuncu, evli ve üç çocuk babasıdır.

selyus