Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 13 Şubat 2021

AK Parti’li Belediye Başkanları Topbaş’ın ailesine taziye dileklerini ilettiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş’ın vefat haberini alan ilçe belediye başkanları hastaneye gelerek Topbaş ailesine taziye dileklerini iletti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Kadir Topbaş’ın vefat haberini alan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, hastaneye gelerek taziye dileklerini iletti.

“YAPTIĞI HİZMETLERİ KASIMPAŞALILARI, BEYOĞLULAR, İSTANBULLULAR UNUTMAYACAK”

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Kadir abi, Beyoğlu’muzun da abisiydi. Beyoğlu’muzu büyük hizmetleri olan Kasımpaşalı kimliğiyle hep övünen, Sayın Cumhurbaşkanımız gibi. Beyoğlu’na yaptığı hizmetleri ilçe halkı hiçbir zaman unutmayacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, seçim kampanyalarında seçim koordinasyon merkezi olarak yönettiğimiz kampanyalarda, öncesinde Beyoğlu’nda çok ciddi hatıralarımız var. İstanbul benim sevdam, aşkım derdi. İstanbul gibiyim derdi, o mutluluğunu gözlerinden anlardık. İstanbul’u ışıl ışıl yaptı yaptı. Yaptığı hizmetleri Kasımpaşalıları, Beyoğlular, İstanbullular unutmayacak. Hepimizin abisiydi. Sevdiğimiz büyüğümüzdü. Ayrıca hukukumuz olan bir değerli büyüğümüzü kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Milletimizin ve İstanbulluların başı sağ olsun” diye konuştu.

“BİZLER ONU, BEYEFENDİ KİŞİLİĞİ, DURUŞU İSTANBUL’A MUAZZAM HİZMETLERİYLE HATIRLAYACAĞIZ”

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, “Kadir ağabeyin değerli ailesini hastanede ziyaret edip taziye dileklerimizi ilettik.

Bizler onu, beyefendi kişiliği, duruşu ve İstanbul’a muazzam hizmetleriyle hatırlayacağız. Mekanı Cennet olsun inşallah.”

“İSTANBUL’DA SAĞA YADA SOLA DÖNDÜĞÜMÜZDE KADİR ABİNİN İZLERİNİ, ESERLERİNİ GÖRÜYORUZ”

Kadir Topbaş’ın belediye başkanı olmasından ziyade bir yol arkadaşı olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Öncelikle Cenab-ı Hak Kadir abimize rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Kadir abi bizim için bir belediye başkanı olmanın ötesinde bir yol arkadaşı, dava büyüğüydü. Uzun yıllar birlikte mücadele ettik, birlikte çalıştık, birlikte bu şehre bu ülkeye hizmet etmenin gayretini gösterdik. Biz ondan hep abilikler gördük, güzel örnekler gördük. Onun hayatının güzelliklerine şahitlik ediyoruz. İnşallah Cenab-ı Hak onu cennetinde misafir edecek. İstanbul benim hayatım derdi ve İstanbul’a gerçekten çok güzel izler bıraktı. Bu gün İstanbul’da sağa yada sola döndüğümüzde kadir abinin izlerini, eserlerini görüyoruz. İnanıyorum ki bütün İstanbullular bu eserleri görünce dua edecekler” şeklinde konuştu.

“BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE BİZLER, İSTANBUL, TÜRK SİYASETİ KENDİSİNİ HAYIRLA YAD EDECEK, MEKANI CENNET OLSUN”

Bir çok alanda Kadir Topbaş’tan istifade ettiğini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise, “Birçok alanda ben kendisinden istifade ettim. Benim için en anlamlısı siyaset başlangıçta onunla başlamış olmam. Bağcılar’da ilçe başkanıyken ben kendisinin gençlik kolu başkanıydım. Çok şey öğrendim. Hem siyasette hem de belediyecilikte, özellikle dünya belediyeler birliği başkanlığı sürecinde birlikte onu yaşadık. Türk toplumuna belediyecilik anlamına çok güzel hizmetler yaparken, dünyada da belediyeciliği ön plana çıkaran bir isimdi. Rabbim gani gani rahmet eylesin. İnşallah bundan sonraki süreçte gerek bizler, gerek İstanbul, gerekse Türk siyaseti kendisini hayırla yad edecek, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

selyus