Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 6 Eylül 2019

Başkan Göksu, “Yenikapı tiyatrosuyla gündemi değiştirmeye çalışıyorlar”

Başkan Göksu, “İşçi kıyımının ayyuka çıktığı ve İBB hizmetlerinde İstanbulluların zam yağmuruna tutulduğu bugünlerde Yenikapı tiyatrosuyla gündemi değiştirmeye çalışıyorlar.”

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu, İmamoğlu’nun yalan iddialarını ispatlama hırsıyla her birimden belli sayıda araç istediğini açıkladı.

Başkan Göksu, “Hatırlarsanız seçim kampanyası sürecinde 1717 tane makam aracından bahsetmişti. Galiba makam aracı bulamayınca şimdi de sahadaki arazideki hizmet araçlarını getirtmeye karar vermiş. Bunların hepsi arazide kullanılan hizmet araçları.

Aldığım bilgilere göre her birimde sen 3 araç göndereceksin diye talimat verilmiş. Evde bakım, sosyal hizmet dahil arazideki araçları toplamışlar. Salı gününe kadar da devam edecekmiş! Şu andaki durum şu ortaya attıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar” dedi.

HAK VE HAKİKATLER MUTLAKA ORTAYA ÇIKAR

Konuşmayı devam eden Göksu,”Bir taraftan insanları ekmeğinden ediyorsunuz, bir taraftan her köşesinde bu şehrin bir yeni siyasi şov uğruna hizmeti durduruyorsunuz. Dağ fare doğurmuştur. Güneş balçıkla sıvanmaz. Hak ve hakikatler mutlaka ortaya çıkar.

Bu araçlar söylediğimiz gibi zabıtanın, sosyal hizmetlerin, evde bakım hizmetlerinin vs. kullandığı hizmet araçlarıdır. 1717 makam aracından da söz ettiler aylarca. hani 1717 makam aracı?” sözleriyle tepki gösterdi.

YENİKAPI TİYATROSUYLA GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sosyal medya hesabından da bir açıklama yapan Başkan Göksu, “Bu kara propagandayı yapmak için binlerce bakıma ve yardıma muhtaç ailenin hizmet almasını engellediler

Aylardır 1717 fazla araç olduğunu söylediler daha yeni yüzlerce binek araç ihalesine çıktılar. İşçi kıyımının ayyuka çıktığı ve İBB hizmetlerinde İstanbulluların zam yağmuruna tutulduğu bugünlerde Yenikapı tiyatrosuyla gündemi değiştirmeye çalışıyorlar.

Bu araçlar fazlaysa Yenikapı’daki şovdan sonra iade edilip edilmeyeceğini tüm İstanbullularla birlikte takip edeceğiz”

selyus