Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 16 Ağustos 2018

Başkan Türkmen, Küplücelilerle buluştu

Üsküdar Belediyesi çay buluşmalarının bu seferki adresi Şehit Cengiz Hasbal Parkı oldu. Kirazlıtepe Büyük Camii İmam Hatibi Selami Uçar’ın Kur’an tilavetiyle başlayan buluşma çay, simit, peynir ikramıyla devam etti.

Yüz boyama etkinliğiyle eğlenen çocuklar kendilerine ayrılan masalarda mangala ve satranç oynama imkanı da buldular. Coşkulu geçen buluşmada Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “15 Temmuz Şehidimiz Cengiz Hasbal’ın adını taşıyan bu parkta bugün bir aradayız. Biliyorsunuz ben de Küplüce’de oturuyorum, komşuyuz. Mahalle olarak Cengiz kardeşimizle gurur duyuyoruz, Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Bu park size emanet, doyasıya kullanın ve sahip çıkın. Restore ettiğimiz ve sıfırdan yaptığımız parkların sayısı 50’yi buldu. Perşembe günü de Bülbülderesi’nde Necmettin Öztürk Parkı’nı açıyoruz, kendisi Üsküdar’ımızın ilk belediye başkanı biliyorsunuz. Hepinizi açılışa bekliyorum inşallah” dedi.

Çocuklara pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edilen buluşmada AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz da vatandaşları selamlama konuşması yaptı. Başkan Hilmi Türkmen günün hatırası olarak çocuklarla topluca fotoğraf çektirdikten sonra parkı dolaşarak mahalle sakinleriyle birebir sohbet etti.

selyus