Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 13 Ağustos 2021

Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak”

Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Abdurrahmangazi, Mevlana, Osmangazi ve Veysel Karani Mahallesi’nde tapularına kavuşmayı bekleyen 42 vatandaş düzenlenen törenle tapularına kavuştu.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde düzenlenen ve AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ile İlçe Başkanı Adil Kandemir’in katıldığı tapu töreninde 42 hak sahibi tapuları verildi.

“İLÇEMİZDE BULUNAN DİĞER BÖLGELERDE DE TAPU VE MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZME HUSUSUNDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü programda yaptığı konuşmada görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunun altını çizerek “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirilen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarfettik. Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün 42 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik. İlçemizde bulunan diğer bölgelerde de tapu ve mülkiyet sorununu çözme hususunda çalışmalarımız sürüyor. Amacımız tapu sorunu çözüme kavuşturup gündemimizden çıkarmaktır. Hak sahiplerine tapu dağıtımları önümüzdeki günlerde de devam edecek.. Sancaktepe’de kimse tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak” şeklinde konuştu.

Tapu dağıtım töreni, yapılan konuşmaların ardından hak sahiplerine tapu teslimi ile sona erdi. Konu ile düşüncelerini dile getiren vatandaşlar,  tapularını almanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirterek Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü’ye teşekkür etti.

 

İlginizi çekebilir

Beykoz başkanları ağırladı

Beykoz başkanları ağırladı

selyus