Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 20 Ocak 2021

Beyoğlu’nda ‘Size Emanetiz’ sergisi

Beyoğlu Belediyesi, koronavirüsle mücadelede başından itibaren canla başla mücadele eden sağlık çalışanları için Beyoğlu’nda ‘Size Emanetiz’ sergisi düzenledi.

Mart 2020’de ülkemize giren yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadelede en ön safta canla başla mücadele eden sağlık çalışanları için Beyoğlu’nda ‘Size Emanetiz’ adıyla özel bir sergi düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan sergide sağlık çalışanlarından derlenen fotoğraflar vatandaşların izlenimine sunuldu. İstiklal Caddesi’nde sergilenen fotoğraflara vatandaşların ilgisi büyük oldu. Pek çok özel fotoğrafın bulunduğu sergi açılışına Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız ve beraberindekiler sergiyi birlikte gezerek fotoğrafları inceledi.

“DOKTORUNDAN HEMŞİRESİNE VE HASTA BAKICISINA KADAR HEP BİRLİKTE NASIL BİR MÜCADELE VERİLDİĞİNİN FOTOĞRAFLARINI GÖRME İMKANIMIZ OLACAK”

Sağlık çalışanlarına bir nebze de olsa vefa göstermek adına bu sergiyi açtıklarını dile getiren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bugün her biri ile ayrı ayrı gurur duyduğumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözüne atıf yaparak, emaneti öne çıkaran ‘Size Emanetiz’ adıyla bir sergimizi sağlık çalışanlarına bir vefa ve geçirdiğimiz bu zor süreçte onları unutmamak adına İstiklal Caddesi’nde düzenledik. Sağlık çalışanlarımıza bir nebze de olsa vefa göstermek ve hafızalarımıza iyice kazınması bir vesile olması sebebiyle sergimizi hep birlikte açıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde doktorundan hemşiresine ve hasta bakıcısına kadar hep birlikte nasıl bir mücadele verildiğinin fotoğraflarını görme imkanımız olacak “ diye konuştu.

selyus