Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 8 Nisan 2019

Çekmeköy Belediye Meclisi toplandı

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Çekmeköy Belediye Meclisi ilk toplantısı, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın başkanlığında Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 2019-2024 döneminin ilk belediye meclis birleşimine başkanlık yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan birleşime, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde seçilen siyasi partilerin meclis üyeleri katıldı.

Çekmeköy Belediye Meclisi Nisan Ayı 1. Birleşimi Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın konuşması ile başladı. İlçemize yakışır bir şekilde iyi bir seçim geçirdik diyerek söze başlayan Başkan Poyraz, “Bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonra da ayrım yapmadan çalışacağız” dedi.

“252 BİN ÇEKMEKÖYLÜ’NÜN HİZMETKARI OLACAĞIZ”

Başkan Poyraz, “Çekmeköy, mahalle kültürünün ve Anadolu dayanışmasının devam ettiği İstanbul’un güzide ilçelerinden bir tanesi. Kendimize has çok güzel değerlerimiz var. Bu güzel ilçemizde 10 yıldır olduğu gibi bundan sonraki 5 yılda da, hiç kimse arasında ayrım yapmadan herkese hizmet edeceğiz. Bize oy veren, vermeyen diye ayrım yapmadan 252 bin Çekmeköylü’nün duasını almak için ter dökeceğiz. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Daha önce yaptık, bundan sonra da hep birlikte yapacağız diyorum. Ben bu nedenle, samimiyetimizi bilen CHP’li kardeşlerimden de oy aldım. Bu noktada bize güvenerek görev veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Onları ve 252 bin Çekmeköylü’yü mahcup etmeden, bize olan güvenlerini boşa çıkarmayacak şekilde çalışacağız” dedi.

16 gündem maddesi ile toplanan meclis birinci birleşiminde gizli oy usulü ile yapılan seçimlerde Meclis Birinci Başkan Vekilliği’ne Şenol Alan, Meclis İkinci Başkan Vekilliği’ne Mustafa Emrullah Gür seçildi. Zabit İspir, Muhlis Ateş ve Hamza Çoban oy çokluğu ile Belediye Encümen Üyeleri olarak belirlendi.

KOMİSYONLAR OY BİRLİĞİ İLE BELİRLENDİ

Belediye kararlarının alınmasında önemli rol oynayan 8 komisyonun yeni üyeleri, tüm partileri buluşturdu. Açık oylama ile yapılan oylamada Belediye İhtisas Komisyonları oy birliği ile belirlendi. Demokrat Parti’nin yazılı önergesi olan Avrupa Birliği komisyonunun kurulması oy birliği ile başkanlık makamına sevk edildi.

Başkan Poyraz, gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından ikinci birleşimin 9 Nisan 2019 saat 15.00’te yapılacağını duyurarak oturumu kapattı.

selyus