Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 19 Mart 2023

Çekmeköy Belediyesi, ‘Crea Center’ projesini basın mensuplarına tanıttı

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz bölgede görev yapan basın mensuplarını Avrupa Birliği tarafından desteklenen vizyon proje Crea Center’da ağırladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz yerel basın mensuplarıyla istişare ve değerlendirme toplantısını Crea Center’da gerçekleştirdi. Bölgede görev yapan basın mensuplarının katıldığı toplantıda projeden sorumlu Strateji Geliştirme Müdürü projeyi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından merkezi dolaşan basın mensupları birçok alanda girişimcilere destek sağlayacak merkez hakkında detaylı bilgi edindi.

Başkan Poyraz “Geçtiğimiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde bu merkezi merak eden bir basın mensubumuzun sorusu üzerine bir sonraki toplantımızı burada yapacağımızı söylemiştim. Bugün hem merkezimizi tanıtmak hem de hasbihal edebilmek adına burada buluştuk,” dedi.

CREA CENTER NEDİR, NE YAPAR?

Çekmeköy Belediyesi liderliğinde, Avrupa Birliği Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı desteği ile hayata geçirilen Crea Center Projesi, günümüzde önemli bir sektör haline gelen kültürel ve yaratıcı endüstriler alanındaki sanatçı, tasarımcı ve girişimciler için uluslararası işbirliği, fiziki ortam ve ekipman kullanımı desteği vererek serbest çalışma, ortak çalışma ve yaratıcı düşünme ortamını sağlıyor.  Crea Center ile Karadeniz Bölgesi’nde yaratıcı endüstrilerin bölgenin yüksek potansiyeli ile ilişkili olarak geliştirilmesi, gelir ve istihdam açısından önemli katkılar sağlayacak hale getirilmesi hedefleniyor. Projede yer alan tüm ortak kurumların katkısı ile 5 ülkede yaratıcılık merkezleri açıldı.

Crea Center Çekmeköy başvuruları ve bilgi için aşağıdaki uzantıları kullanabilirsiniz.

Başvurular: http://creacenter.cekmekoy.bel.tr/

Web Sitesi: www.creacenters.com

Detaylı bilgi: [email protected]

İlginizi çekebilir

Başkanın koltuğuna oturdular!

Başkanın koltuğuna oturdular!

selyus