Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 24 Ekim 2020

Ekrem İmamoğlu koronavirüse yakalandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüse yakalandığını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamaya göre, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerini kullandı.

Dün akşam saat 21.00 sıralarında ateşinin yükselmesi sonucu hastaneye gittiğini anlatan İmamoğlu, “38 derece ateşle hastaneye girince dün akşamı hastanede geçirdim ve test oldum. Bugün itibarıyla pozitif olduğu konusunda bir rapor oluştu. Şu an aslında iyiyim. Ateşim fena değil, süreç devam ediyor. Tıbbi anlamda da negatif diye yorumlayacağımız bir şey gözükmüyor. İnşallah hayırlısıyla sağlığımıza kavuşacağız. Elbette bütün vatandaşlarımızın mutlaka dikkat etmesini istiyorum. Bu süreçte duyurularımızı hep yapıyoruz. Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi şarttır. En büyük dileğim bu. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

İlginizi çekebilir

Çekmeköy Belediyesi Fas’ta

Çekmeköy Belediyesi Fas’ta

selyus