Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 6 Temmuz 2016

Hilmi Türkmen Üsküdarlılarla Bayramlaştı

Bayramlaşmada bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Dostlukları, arkadaşlıkları, iyilikleri paylaşırsak o zaman gerçek bayramı yaşamış oluruz. İnsanlar, şu güzel dünyanın mutluluğunu ve bereketini paylaşsınlar arzu ediyoruz”

Ramazan Bayramı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğinde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz Üsküdarlılar olarak büyük bir aileyiz. Doğusu batısıyla Anadolu’nun bir özeti, huzurun beldesi Üsküdar’da inşallah huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz” diyerek birlik mesajı verdi.

Vatandaşlarla tek tek bayramlaşan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yakından ilgilendiği çocuklara bayram harçlıklarını vermeyi de ihmal etmedi.

Nikâh salonunda gerçekleştirilen protokol konuşmalarında ise Dünya’da yaşanan zulümlere dikkat çekerek, ülkemizdeki huzurun bozulmaması için birlik ve beraberliğe önem verilmesi gerektiği vurgulandı.

“ÜSKÜDAR’DA HUZUR İÇİNDE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Huzurun, tarihin ve kültürün şehri kadim Üsküdar’da Ramazan Bayramının başka bir güzel yaşandığını belirten Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Dostlukları, arkadaşlıkları, iyilikleri paylaşırsak o zaman gerçek bayramı yaşamış oluruz. İnsanlar, şu güzel dünyanın mutluluğunu ve bereketini paylaşsınlar arzu ediyoruz. Ne yazık ki huzur içinde yaşadığımız bayram sayısı çok az.

Ülkemizdeki bu güzel günleri fırsat bilerek dua etmeliyiz. Ramazan Bayramı sıradan bir bayram değildir, fedakârlığın zirveye çıktığı bayramdır. Hem birbirimize hem de Allah’a yakınlaştığımız bayramı yaşıyoruz. Kardeşlik ve dostluk anlayışımıza bir katkıda bulunuyorsak o zaman gerçek fayda sağlarız” dedi.

Dünyadaki savaşlara ve katliamlara da dikkat çeken Başkan Türkmen konuşmasını şöyle tamamladı; “Ülkemize komşu bütün ülkelerde sıkıntı yaşanıyor. O sıkıntıları kalbimizde yaşamıyor ve hissetmiyorsak bir yerlerde eksiklik var demektir.

Hiç bir beklenti içine girmeden, alt bir başlığı olmadan birbirimize sarılıp, kucaklaşıp bayramlaşabiliyorsak gerçek bayram budur.

Biz Üsküdarlılar olarak büyük bir aileyiz. Doğusu, batısıyla Anadolu’nun bir özeti, huzurun beldesi Üsküdar’da inşallah huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz”

Etkinlik, konuşmalardan sonra gerçekleştirilen bayramlaşma merasimi ile sona erdi.

selyus