Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 21 Kasım 2020

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan İstanbul’daki koronavirüs artışlarına çözüm

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında yaşanan artış nedeniyle bir çözüm buldu. İmamoğlu, “Bu kentin bizim danışma kurulumuza göre üç hafta kapanmasının ve sonrasında kademeli bir şekilde toplumsal hayata dönüşün şart olduğunu ifade etmemiz gerekiyor.”

CHP’li Bakırköy Belediyesi’nin açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un 3 hafta süreyle kapatılması gerektiğini söyledi.

Karantina sürelerinin bile 2 hafta sürdüğünü unutan ve insanları 3 hafta eve kapatılması gerektiğini belirten Başkan İmamoğlu, “Sağlıkçılarımızın nasıl zor bir görev yaptıklarını bizzat yaşadım. Sağlıkçılarımız muazzam şekilde işlerine sadıklar. Bu durumun Cumhuriyet döneminin değerli tıp ilmine kattığı değerli eğitimcilerin ortaya kattıkları değerli ürünlerden olduğunu düşünüyorum. Covid-19ile büyük bir mücadele veriyoruz. Tabipler odamızın ifade ettiği gibi süreç çok ağır gidiyor ve maalesef kayıplarımız var. Bu kentin bizim danışma kurulumuza göre üç hafta kapanmasının ve sonrasında kademeli bir şekilde toplumsal hayata dönüşün şart olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Bir belediye başkanının kapanma kararı almalıyız demesi zor bir şeydir fakat ben bunu demekle mesulüm” dedi.

selyus