Ana Sayfa HAYVAN, YEREL YÖNETİMLER 13 Temmuz 2022

İBB’nin salavatsız ve tekbirsiz kestiği kurbanlıklar murdar oldu!

İBB yönetimi tarafından kurulan kurban kesim noktalarında sağlıksız koşullarda salavatsız ve tekbirsiz şekilde kurban kestikleri öne sürüldü. Bir vatandaş, “Hayvanlar murdar oldu. Salavatsız kesiyorlar, tekbirsiz kesiyorlar. İşkence yapıyorlar hayvanlara” sözleriyle isyan etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi, 2020 yılında olduğu gibi 2022 yılında da Kurban Bayramı sınavında başarısız oldu.

İBB yönetimi Kurban Bayramı’nın hemen öncesinde Anadolu ve Avrupa yakalarında beş ayrı kurban kesim ve satış noktası kurdu. Buralarda kişi başı 2 bin 600 liraya hizmet veren ekiplerin İslami usullere göre kesim yapmadığı iddia edildi.

“SALAVATSIZ VE TEKBİRSİZ KESİLİYOR”

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde kesim alanında ekiplere tepki gösteren bir vatandaş, “Hayvanlar murdar oldu. Kaç yüz kişinin murdar olmuş diyorsun ki ‘Uyaracağız’ Sağlıksız kesiyorlar, tekbirsiz kesiyorlar yazık günah ya. İşkence yapıyorlar hayvanlara” ifadelerini kullandı.

Büyük rezaletlerin ardından vatandaşlar isyan etti. Çıkan tartışmalarda birçok kasap işi bırakarak gitti. Vatandaşların kurbanlarının çoğu zamanında teslim edilemedi. Sabah gazetesi

selyus