Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 23 Mart 2022

İmamoğlu, ‘İBB İnanç Masası’na koyduğu Fatma Yavuz’u işten çıkardı

Yaptığı skandal çıkışlar nedeniyle Diyanet’ten gönderilen ve sonrasında da CHP’li İBB’de İnanç Masası biriminde göreve başlayan Fatma Yavuz, Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla İBB’den de kovuldu. İmamoğlu, Fatma Yavuz’un son alkol açıklamasının ardından talimatı verdi.

Daha önce İslamiyet’e aykırı söylemleri nedeniyle Diyanet’ten ihraç edilen ve sonrasında da CHP’li İBB’de İnanç Masası biriminde göreve başlayan Fatma Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla İBB’den de gönderildi…

DÜĞÜNÜNDE ALKOL İKRAMI

Daha önce İslamiyet’e aykırı söylemleri nedeniyle Diyanet’ten ihraç edilen ve sonrasında da CHP’li İBB’de İnanç Masası biriminde göreve başlayan Fatma Yavuz’un kendi düğününde misafirlere alkol servis etmesi tepki çekmişti.

Yavuz, içki servisini “Muhafazakarların, seküler dostlarına borcudur” sözleriyle duyurdu.

Bununla da yetinmeyerek, alaycı bir tavırla “Melekler ‘sen çok yakın oturmuşsun sana da günah yazıyoruz’ demiyor” şeklinde konuştu. Fatma Yavuz’un son alkol açıklaması ile köşeye sıkışan İmamoğlu, Diyanet’in dediğine gelerek Yavuz’u kovmak zorunda kaldı.

İMAMOĞLU’NA ÇAĞRI

Yavuz, sosyal medya hesabından da İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’ın mobingine maruz kaldığını duyurdu.

Yavuz, “İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’ın mobingi sonucunda işten çıkarıldım. Sn. Başkanım Ekrem İmamoğlu size ulaşmama engel oldular. Lütfen benimle irtibata geçiniz. Bu bir infazdır!” paylaşımında bulundu. Yeni Akit

selyus