Kağıthane Belediyesi, Lale Sitesi’nin 30 yıllık tapu sorununu çözdü

Kağıthane Belediyesi, Lale Sitesi’nin 30 yıllık tapu sorununu çözdü

Kağıthane Belediyesi tarafından lale sitesinde ikametgah eden vatandaşların tapuları teslim edildi. Lale sitesinin 30 yıllık tapu sorunu da böylece çözülmüş oldu.

Kağıthane’nin en eski yerleşim alanlarından biri olan Lale Sitesi’nde ağırlıklı olarak Balkanlardan Türkiye’ye göç eden aileler oturuyor. Türkiye’ye zorunlu göçle birlikte o dönem ailelerin yeni bir hayat kurmaları için evler teslim edilmiş ancak tapuları verilmemişti. Site sakinlerinin 30 yıllık tapu bekleyişi mutlu sonla bitti. Belediye’ye müracaatını tamamlayan 260 aileye tapuları teslim edildi. 68 aile de müracaatlarını tamamladığında toplam 328 aileye tapuları teslim edilmiş olacak. Çok uzun zamandır tapularına kavuşmayı bekleyen site sakinleri, tapularını Başkan Öztekin’in elinden alırken duygulu anlar yaşadı. Site sakinleri tapu teslim töreninin ardından Başkan Öztekin’e teşekkür etti.

Tapu teslim töreninde konuşan Kağıthane Belediyesi Başkanı Mevlüt Öztekin, “Geçen hafta Sadabad Sitesi’nin bu hafta da Lale Sitesi’nin tapu sorununu çözdük. Tam 30 yıldır çözülemeyen tapu sorunlarını söz verdiğimiz gibi bir bir çözüme kavuşturuyoruz. Tapuları 1 metre kare arsa değerine denk gelecek şekilde teslim ediyoruz. Bölgede son rakamlara göre dairenin bir tanesi 2 milyon liradan satılırken, 65 bin liraya vatandaşlarımız tapu sahibi oldular. Bu noktada Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili bakan ve milletvekillerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Tapularını teslim alan ailelerimize tapularının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

selyus