Ömer Şahan, “CHP’nin belediyecilik anlayışının geldiği yer emlakçılık!”

İBB AK Parti Grup Sözcüsü Ömer Şahan, “Biz hizmet yaparken Kadıköy Belediyesi ne yaptı? Kadıköy’de afişler astınız, ne yazıyor biliyor musunuz? “Kadıköy Belediyesi’nden kiralık dükkanlar”. Sizin belediyecilik anlaşışınızın geldiği yer emlakçılık. Bizim belediyecilik anlayışımızla sizin belediyecilik anlayışınızı kıyaslamayın” diye konuştu.

Bu gördüğünüz ‘kiralık dükkan’ afişi Kadıköy Belediyesi’nin belediyecilik anlayışının dibe vurduğunun kanıtıdır!!!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı 3’üncü oturumunda CHP Kadıköy Meclis Üyesi Namık Kemal Ceylan’ın AK Parti’li belediyeler ile hükumete sataşması üzerine söz alan İBB AK Parti Grup Sözcüsü Ömer Şahan, “Sizin belediyecilik anlayışınızın geldiği yer emlakçılık” dedi.

“SANKİ AK PARTİ UZAYDAN GELDİ BİRİLERİ BİZE BELEDİYELERİ TESLİM ETTİ!”

Sataşmalar cevap vermek üzere kürsüye gelen Ömer Şahan, “Şimdi Kemal bey diyor ki ‘AK Parti Merkezi Hükumette ve belediyelerde çoğunlukta olduğu için avantaj teşkil ediyor’. Sanki AK Parti uzaydan geldi birileri bize belediyeleri teslim etti, Merkezi Hükümet için milletvekili sayımızı arttırdı ve hazır olarak geldik bunları yönetiyoruz. Sandığa gittik millet bize güvendi, size güvenmedi. Belediyeleri bize emanet etti. İktidarı bize emanet etti 16-17 yıldır. Dolayısı ile halkımızın verdiği güveni boşa çıkarmamak içinde çalışma yapıyoruz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA İLGİLİ KONUŞMAK SİZİN HADDİNİZE DEĞİL”

Konuşmasına devam eden Şahan, “Buraya gelip sayın cumhurbaşkanımızla ilgili konuşmak sizin haddinize değil. Biz sizin genel başkanınız ile ilgili burada tek kelime konuştuk mu arkadalar? Eğer oralara girersek sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili de söylenecek çok şey olur. Bu hareketiniz burada meclisin çalışmasını ortadan kaldırır” diye konuştu.

“BİZİM BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZLA SİZİN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINIZI KIYASLAMAYIN”

Kadıköy’le ilgili konuşmasını sürdüren Ömer Şahan, “İstanbul Büyükşehir Belediyemizin 39 ilçede yaptığı yatırımları alt alta yazdığımızda Kadıköy olarak 5. sıradayız. Peki İstanbul’da AK Parti’nin aldığı oyları yukarıdan aşağı yazdığımızda sondan ikinciyiz. Sizin İstanbul’da en çok aldığınız yerler, Beşiktaş yüzde 73 oranında. Beşiktaş Belediyesi ile ilgili Sayıştay raporu, oda tv’de çıkan haberler. Bırakın diğer basını oda tv’yi bir okuyun. Biz Kadıköy meclis üyesiyiz. Kadıköy’de yaptığımız yatırımlar: 5 tane kapalı spor salonu yaptık. Kültür Merkezleri yaptık. Moda’dan Bostancı’ya kadar tüm sahil boyunu düzenledik. Bu güzergahın içinde 5 adet park var. Minibüs yolunu düzenledik. Biz bunları yaparken senin Kadıköy Belediyen ne yaptı? Kadıköy’de afişler astınız, ne yazıyor biliyor musunuz? “Kadıköy Belediyesi’nden kiralık dükkanlar”. Sizin belediyecilik anlaşışınızın geldiği yer emlakçılık. Bizim belediyecilik anlayışımızla sizin belediyecilik anlayışınızı kıyaslamayın. Nefret dili bizde olmaz. Sevgi olur. Kucaklamak olur. Kadıköylüyü de, Beşiktaşlıyı da, Bakırköylüyü de, Ataşehirliyi de, Esenler, Esenyurt, Bağcılar, Ümraniye’yi de kucaklarız. Kim varsa hepsi bizim yurttaşımız, vatandaşımız. Hepsini ayni sevgiyle kucaklayacağız” şeklinde konuştu.

“SİZİN BELEDİYELERİNİZ SKANDALLARLA ANILIYOR”

Şahan, “AK Partili belediyelere bir bakın; Üsküdar’da yeni açılmış ‘Millet Bahçesi’ Üsküdar Belediyesi yaptı. Bir metre on metre değil, 50 bin metrekare. İçinde piknik alanı, uçan yol, macera parkuru, fitness alanları, çocuk oyun alanları, kapalı çocuk alanları, kafeterya, gölet, ahşap köprü, açık kamp, bakar mısın buna.  30 yıldır bir tane yaptınız mı Kadıköy’de? Bir tane yaptınız mı Beşiktaş’ta? Bir tane yaptınız mı Sarıyer’de? Bir tane yaptınız mı Ataşehir’de? Sizin Belediyeleriniz skandallarla anılıyor. Sizin skandalların altına imza atan belediyecilik anlaşışınız var” diyerek konuşmasını tamamladı.

selyus