Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 17 Ocak 2024

Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’ne ‘En İyi Belediye Etkinliği’ ödülü

Türkiye’nin turizm ve etkinlik sektörünün önde gelen isimleri ve markaları, bu yıl 12.si düzenlenen ‘Master Of Events by Ace Of M.I.C.E’ ödül töreninde bir araya geldi. Turizm ve etkinlik sektörünün “Oscar”ı olarak kabul edilen ödül töreninde 25 farklı proje seçici kurul tarafından ödüle layık görülürken, En İyi Belediye Etkinliği kategorisinde ödül 34. Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin oldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 2. kez ev sahipliği yaptığı etkinlik kapsamında düzenlenen törende 25 farklı kategoride projeler ödüllendirildi. Başak Koç’un sunuculuğunu üstlendiği törende alanında en başarılı marka, proje, etkinlik ve isimlere ödülleri takdim edilirken “En İyi Belediye Etkinliği” kategorisinde birinciliğe layık görülen Şile Belediyesi adına ödülü, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı aldı.

 “ÇALIŞMALARIMIZIN FARKLI KURUMLAR TARAFINDAN ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMESİ BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali’nin bu yıl kazandığı ikinci ödül olduğunun altını çizen Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı; “Farklı alanlarda sürdürdüğümüz çalışmaların, yine farklı kurumlar tarafından çeşitli ödüllerle taçlandırılması bizim için gurur kaynağı. Çalışmalarımızın, ortaya koyduğumuz performansın takdir edilmesi bizi de ciddi şekilde motive ediyor. Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivalimiz, önce TUHİD tarafından düzenlenen Altın Pusula Ödül Töreni’nde “Kamu Kurumları” kategorisinde ödülün sahibi olmuştu. Şimdi de ülkemizin turizm sektöründeki en prestijli programı olan Ace Of M.I.C.E’da “En İyi Belediye Etkinliği” kategorisinde ikinci bir ödülün daha sahibi oldu. Festivalimizi değerlendirerek ödüle layık gören seçici kurula, festivalimizin tüm paydaşlarına, Şile Bezi emektarlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu ödülü, Şile Bezimizi 150 yıldır ilmek ilmek dokuyan Şileli kadınlarımıza ve tüm Şileli hemşehrilerime armağan ediyorum.” İfadelerini kullandı.

ŞİLE BELEDİYESİ YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALARLA FARKLI ALANLARDA BİRBİRİNDEN PRESTİJLİ ÖDÜLLERİN SAHİBİ OLDU

Şile Belediyesi ortaya koyduğu çalışmalarla ulusal ölçekte düzenlenen ödül programlarında adından söz ettirmeye devam ediyor. Farklı kurumlar tarafından düzenlenen törenlerde yürüttüğü çalışma ve projelerle ödüle layık görülen Şile Belediyesi, 2019’dan bugüne toplamda 9 farklı ödülün sahibi oldu.

Master Of Events by Ace Of MICE / En İyi Belediye Etkinliği / 34. Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali / 2024

TÜHİD, Altın Pusula / Kamu Kurumları Kategorisi / 33. Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali / 2023

Ülke TV, Sporun Devleri Buluşuyor / Spora ve Gençlere En Fazla Yatırım Yapan Yerel Yönetici Ödülü / 2023

İstanbul Takipte Haber Sitesi / Yerel Yönetimler Özel Ödülü / İlhan Ocaklı / 2023

İstanbul Takipte Haber Sitesi / En İyi Yerel Yönetim Projeleri / Şile Atık Getirme Merkezi / 2023

TÜRÇEV, Ulusal Mavi Bayrak Ödülleri / En İyi Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri / Şile Belediyesi / 2022

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği / En Çevreci Belediye Başkanı / İlhan Ocaklı / 2022

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği / En Çevreci Belediye Başkanı / İlhan Ocaklı / 2021

Marmara Belediyeler Birliği, Altın Karınca / Yerel Kalkınma Kategorisi / Şile Yeryüzü Pazarı / 2020

selyus