Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 25 Nisan 2019

Tahir Büyükakın, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı seçildi

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Birinci Olağan Kongresi Şişli’de bir otelde yapıldı. Kongrede yapılan oylamada Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Marmara Belediyeler Birliği Başkanı seçildi.

Marmara Belediyeler Birliği, Birinci Olağan Kongresi Şişli’de bir otelde gerçekleşti. Kongreye; Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri M. Cemil Arslan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ve çok sayıda üye belediye başkanı katıldı. Marmara Belediyeler Birliği Başkanı’nın seçildiği kongrede, 207 oydan 185’ini alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Marmara Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı oldu. Marmara Belediyeler Birliği başkan vekilliğine ise Fatih Belediye Başkanı Ergün Turhan ile Yalova Belediye Başkanı Vefa Salma seçildi.

“BİZE VERMİŞ OLDUĞUNUZ DESTEK İÇİN HER BİRİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkanlığının açıklamasından sonra konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Tahir Büyükakın, “Oylama sonucunda bize teveccüh gösterdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah Marmara Belediyeler Birliği olarak Türkiye’nin çok önemli bir merkezi olan Marmara bölgesindeki illerle beraber Türkiye’de örnek çalışmalar yapmak, belediyeciliğin, yerel yönetimin, çevreciliğin örnek modeli olmak için güzel çalışmalar yaparız hep birlikte. Ben şimdiden bize vermiş olduğunuz destek için her birinize bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

İBB sitesi rücuuna döndü

İBB sitesi rücuuna döndü

selyus