Ana Sayfa FUTBOL 21 Temmuz 2016

Quresma, “Türkiye güçlü bir ülkedir”

Beşiktaş’ın Portekiz Milli Takımı’nın yıldız futbolcusu Ricardo Quresma, Türkiye güçlü bir ülke olduğu için yapılan darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

Beşiktaş’ın Portekizli futbolcusu Ricardo Quaresma, kendi ülkesindeki basına verdiği demeçte Türkiye hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

 

Fransa’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda kupaya uzanan Portekiz’de kritik başarılara imza atan Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma, kendi ülkesinde yayın yapan Publico Gazetesi’ne konuştu.

DARBE GİRİŞİMİ YORUMU

İlk olarak Türkiye’de yaşanan darbe girişimi ile ilgili gelen bir soru üzerine tecrübeli futbolcu, “Yaşananları çok yakından takip ettim. Açıkçası olayları televizyondan izlerken strese kapıldım ama Türkiye 3’ncü dünya ülkesi değil. Bu yüzden de yapılan darbe girişimi başarısız sonuçlandı. Türkiye gerçekten çok güçlü ve modern bir ülke” ifadelerini kullandı.

“EN İYİ LİGLERDE OYNADIM”

 

Türkiye’de keyfinin yerinde olduğunu sözlerine ekleyen Quaresma, “2018 yılında Rusya’da oynanacak Dünya Kupası’nda mutlaka forma giymek istiyorum. Şu anda Türkiye’de mutluyum. En iyi liglerde oynadım. İspanya, İtalya, İngiltere, Portekiz ve şu anda da Türkiye’de. Sadece Almanya kaldı. Ama orası için de artık yaşım geçti” açıklamalarında bulundu.

İlginizi çekebilir

TT Arena’da teröre lanet

TT Arena’da teröre lanet

selyus