Ana Sayfa FUTBOL 11 Ocak 2021

TFF’nin zamanlaması art niyetli mi?

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), Rizespor ile sözleşmesini tek taraflı feshederek bu sezon başında Galatasaray’a imza atan Oğulcan Çağlayan’ın feshinin haksız olduğunu ve oyuncuya 6 maç men cezası verdiğini açıkladı. Galatasaray formasını giydiği ve oynadığı maçlarda başarılı olduğu görülen Oğulcan Çağlayan’a verilen cezanın zamanlamasında art niyet mi var? Para cezası tamam da TFF,  maç cezası konusunda ilgili maddeyi kamuoyu ile paylaşması lazım.

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), 5.12.2020 tarihinde Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray aleyhine Rizespor tarafından açılan davada şu kararları aldı:

-Rizespor’un transferde Galatasaray’ın ayartan kulüp olduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.

– Feshin haksız fesih olduğuna hükmedilerek davalıların 1 milyon 200 bin Euro tazminat ödemesine ve Oğulcan Çağlayan’a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verilmiştir.

“GALATASARAY HAKLI DAVALARINDA MENSUPLARI VE SPORCULARININ YANINDA OLACAKTIR”

Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada ise, “UÇK nihai karar mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hukuk ve teamüllere aykırı haksız, çok yönlü organize ve tartışılacak bu kararların kaldırılması için kamuoyu bilgilendirilerek, hukuka olan güveni tesis için TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi halinde diğer adli kurumlara itirazda bulunacaktır. Galatasaray haklı davalarında mensupları ve sporcularının sonuna kadar her zaman kesinlikle yanında olacaktır” denildi.

selyus