Ana Sayfa FUTBOL 1 Nisan 2016

Ümraniyespor 1. lige çok yakın

2. Lig’de mücadele eden Ümraniyespor, sezonu başarılı bir şekilde geçirmeye devam ediyor. Puan sıralamasında 1. sırada yer alan Ümraniyespor, 1. Lig’e en yakın kulüp olarak görülüyor.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ve şampiyonluğa emin adımlarla yaklaşan Ümraniyepor için, Tantavi Sosyal Tesisleri’nde moral ve motivasyon yemeği düzenlendi. Gerçekleşen yemek programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniyespor Kulüp Başkanı Recep Yoğurtçu, Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Maliki Ejder Batur, kulüp yöneticileri, futbolcular, teknik ekip ve belediye birim müdürleri katıldı.

Başkan Hasan Can, “76 yıllık tarihinde ilk defa böyle bir başarı yakalayan Ümraniyespor’u, belediye başkanlığımız süresince amatör ligden, süper amatör lige, daha sonra bölgesel ligden, 3.lige ve iki sezon önce sadece iki mağlubiyet alarak tarihinde ilk kez 2. Lig’e çıkarmanın sevincini yaşamıştık.  Şimdi ise inşallah 1. Lig’e yükselerek bizleri orada temsil edecekler” dedi. Ümraniye Belediyesi olarak ilçedeki spor kulüplerine olan desteklerini bir kez daha hatırlatan Başkan Hasan Can, spora olan katkılarının devam edeceğini söyledi.

selyus