Ana Sayfa SPOR 24 Eylül 2023

Sancaktepe, Balkan Artistlik Jimnastik Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Balkan Artistik Jimnastik Şampiyonası Sancaktepe’de gerçekleşti. Dereceye giren sporculara madalya verildi. Başkan Döğücü, “Balkan Artistlik Jimnastik Şampiyonası’nı katılan çocuklarımızın çocuk yaşta başarılarını gördükçe ve Türkiye’mizin marşı da okudukça hepinizin göğsü kabarıyor.” 

Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı, Türkiye Jimnastik Federasyonu bünyesinde, TCF Jimnastik Salonu’nda birçok ülkeden sporcuların katılımıyla jimnastik yarışması düzenlendi. 21 Eylül’de başlayıp, 23 Eylül’de son bulan yarışmaya 10 ülkeden 77 sporcu katıldı. Organizasyonun son gününde dereceye giren sporculara madalyalarını takdim etmek için Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Kaymakam Ahmet Karakaya ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcıları Hamza Yerlikaya ve Safa Koçoğlu organizasyona katıldı. Türkiye şampiyonada 7 altın,11 gümüş, 3 bronz madalya kazandı.

“İNŞALLAH FABRİKA GİBİ ŞAMPİYONLAR YETİŞİR”

Hamza Yerlikaya organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Jimnastik Federasyonu’na bağlı hocalarımızı, madalya kazanan sporcularımızı tebrik ederim. Çok güzel bir organizasyon, çok güzel bir tesis. Ben buradan inşallah jimnastik camiasının fabrikası gibi şampiyonların yetişmesini istiyoruz. İnşallah buradan birçok olimpiyat şampiyonu yetişir” dedi.

“MARŞIMIZ OKUNDUKÇA GÖĞSÜMÜZ KABARIYOR”

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise, “Sancaktepe’de Türkiye Jimnastik Federasyonu’nun bu güzel tesisinde balkanlardan gelen birçok genç yarışmacının katıldığı Balkan Artistlik Jimnastik Şampiyonası’nı gerçekleştiriyoruz. Buradaki başarının ve bu çocuklarımızın çocuk yaşta başarılarını gördükçe ve Türkiye’mizin marşı da okudukça hepinizin göğsü kabarıyor. Buraya katılan tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diye konuştu.

selyus