Ana Sayfa YAŞAM, YEREL YÖNETİMLER 2 Nisan 2022

Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Biz Sancaktepe olarak birlikte çok güzeliz”

Sancaktepe’de Ramazan ayı boyunca açık olacak Asırlık Lezzetler ve El sanatlar Çarşısının açılışı, Ramazan ayının ilk günü Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü’nün de katılımıyla gerçekleşti. Başkan Döğücü, “Manevi iklimiyle huzur bulduğumuz Ramazan ayı boyunca birbirinden güzel etkinlikler, çocuklarımız için keyifli programlar ve yöresel aktiviteler sizinle olacak. Çok özlemişiz Ramazan akşamlarında sizinle buluşmayı. Çok özlemişiz huzur ayını. Biz Sancaktepe olarak birlikte çok güzeliz. Biz açılışı gerçekleştirip bismillah dedik. Siz de çok bekletmeyin, çıkın çıkın gelin” dedi.

ASIRLIK LEZZETLER RAMAZAN AYI BOYUNCA SANCAKTEPE’DE

Meydan Park’ta kurulan ve Ramazan ayı boyunca 1 Mayıs Pazar günü bayram arifesine kadar her gün öğlen 12:00 ile gece 02:00 saatleri arasında açık olacak ve 28 Standın yer aldığı çarşı, Sancaktepe ve İstanbullulara bu sene de unutulmaz bir Ramazan nostaljisi yaşatacak. Çocuklara yönelik etkinliklerinde yer alacağı Çarşıda çocuklar eğlenceye doyarken, yetişkinler ise eski Ramazan tadında geçmişe bir yolculuk yapacak.

Ramazan ayının tüm manevi atmosferi’nin yaşanacağı ve asırlık lezzetlerin ve el sanatlarının g yer alacağı çarşıda Sancaktepe halkı adeta kültürel bir şölene tanık olacak. Helva, lokum, kuru kahve, baklava, boza,  yoğurt gibi özü İstanbul’a ait olan asırlık lezzetlerin üretimleri ve tarihleri hakkında bilgi sahibi olunan çarşıda; çini, ebru, telkari, kaligrafi, minyatür, teshib, cam işçiliği, sedef işlemeciliği, iğne oyası, porselen, filografi, yorgancılık, bıçakçılık, kaşıkçılık, gümüşçülük, ahşap oymacılığı, yemenicilik gibi geçmişi eskilere dayanan sanat, zanaat ve mesleklere ait eserler sergilenirken, diğer yandan ehil eller tarafından üretimlerine de canlı olarak tanıklık edilecek.

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, Ramazan-ı Şerif’te hoşgörünün doruğa çıktığını, sevgi ve kardeşliğin geliştiğini belirterek, “Sancaktepe’mizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ediyorum, hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah bu güzel mekanda vatandaşlarımız ile bir arada olacağız. Bu şehirde ayrı bir güzellikte yaşanan Ramazan ayı boyunca Sancaktepe’li komşularımız diğer ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın mutlaka gelip Meydan Parkta Ramazan ayı boyunca kuruduğumuz çarşımızın yanı sıra birbirinden güzel etkinlikler, çocuklarımız için keyifli programlar ve yöresel aktiviteler sizinle olacak” diye konuştu.

selyus