Ana Sayfa YAŞAM, YEREL YÖNETİMLER 26 Mart 2023

Kağıthane’de eski Ramazanlar yaşatılıyor

Kâğıthane Belediyesi’nin ilçenin meydanında düzenlenen etkinliklerle eski Ramazanları yaşatmaya çalışıyor. Programlarda hem çocuklar hem de yetişkinler için birçok etkinlik düzenleniyor. Başkan Öztekin “Hayırlı Ramazanlar diliyoruz. Deprem bölgesindeki tüm kardeşlerimizin de tekrar Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum. Bu sene de Kağıthane Meydanda birbirinden güzel etkinliklerimizle hemşehrilerimizle buluşuyoruz. İftar sonrasında çocuk programlarımız teravih sonrasında Ramazan sohbetlerimize devam ediyoruz.”

Ramazan etkinlikleri Kâğıthane Meydanı’nda her akşam çocuklara yönelik etkinliklerle devam ederken, hafta sonralı yetişkinlere özel programlar yer alıyor. Çocuklara özel etkinlikleri arasında; yarışmalar ve çocuk şarkıları konserleri, kukla, illüzyon, Karagöz- Hacivat, jonglör, Nasreddin Hoca, İbiş ve Orta Oyunu gösterileri yer alıyor. Bu gösterilerle çocukların Ramazan ayını her zaman güzel hatırlamaları amaçlanırken, gösteriler Kağıthane Meydanı’nının yanısıra mahallelerdeki gezici etkinlik araçlarında da düzenleniyor.

Kağıthane Belediyesi Ramazan’da yetişkinlere de özel bir çok etkinlik sunuyor. Kâğıthane Meydan da gerçekleştirilen etkinliklerde eğitimci ve yazarlar Bekir Develi, Hayati İnanç, Ahmet Bulut, Merve Gülcemal ve Saliha Erdim ile ilahiyatçılar Nihat Hatipoğlu ve Mustafa Karataş, sanatçı Dursun Ali Erzincanlı ve televizyon programcısı Serdar Tuncer de farklı günlerde Kâğıthanelilerle bir araya geliyor. Dün akşam gerçekleşen programın konuğu olan Hayati İnanç, Kağıthaneli vatandaşlara Ramazan ayının öneminden bahsederken divan şiirler okuyarak açıklamalarını yaptı. Etkinliğe çok sayıda çocuk ve yetişkin katıldı.

“TÜM KAĞITHANELİ HEMŞEHRİLERİMİZİ İSTANBULLULARI KAĞITHANE MEYDANA DAVET EDİYORUM”

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin “Hayırlı Ramazanlar diliyoruz. Deprem bölgesindeki tüm kardeşlerimizin de tekrar Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum. Bu sene de Kağıthane Meydanda birbirinden güzel etkinliklerimizle hemşehrilerimizle buluşuyoruz. İftar sonrasında çocuk programlarımız teravih sonrasında Ramazan sohbetlerimize devam ediyoruz. Kağıthane Meydanı çok güzel süsledik Ramazan’a uygun hale getirdik. Çocuklarımıza burada pamuk şeker, Osmanlı macunu gibi farklı etkinlerin olduğu güzel bir etkinlik düzenlemiş olduk. Nerede o eski Ramazanlar diyeceğimiz o Ramazan hatıralarını tekrar yaşattığımız güzel bir şekilde bu Ramazan’ı burada değerlendiriyoruz. Tüm Kağıthaneli hemşehrilerimizi İstanbulluları Kağıthane Meydana davet ediyorum. Aynı zamanda deprem bölgesindeki hemşehrilerimiz için iftar çadırları düzenliyoruz. Kağıthane’deki ihtiyacı olan ailelerimize de gıda kolisi desteğinde bulunuyoruz” dedi.

“ESKİ RAMAZANLARI BİR NEBZE DE OLSA YAŞATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Etkinliğe eşi ve kızıyla birlikte geldiğini söyleyen Vedat Turgut “Çok güzel geçiyor. Belediyemize de bu güzel desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Eski Ramazanları bir nebze de olsa yaşatmaya çalışıyorlar bize. Saygıdeğer konuklarımız bize gerek dini sohbetler gerekse eski Ramazanlardan söyleşiler yapıyor. Çocuklar için de etkinlikler yapılıyor. Ailemle beraber geldim eşim ve kızım ile birlikte geldik” şeklinde konuştu.

selyus