Ana Sayfa YAŞAM 31 Aralık 2021

Tuzla Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nin 8. şubesini açtı

Tuzla Belediyesi, Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nin 8. şubesi açıldı. Açılış töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, “Tuzla’da bu merkezleri açarken amacımız, çocukların gelişimini erken yaşlarda, en büyük öğretmeni olan annesiyle birlikte aynı yerde verebilmekti” dedi.

Tuzla’da 3-6 yaş arasındaki çocukların kişisel gelişime katkı sağlanması ve çocuklarını kursa getiren annelerin de kendi alanlarında seçtikleri konular üzerine eğitimler alabildikleri Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin 8. şubesi Şifa AVM’de törenle açıldı. Düzenlenen törene, Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı ve eşi Doktor Fatma Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Doktor Ahmet Alireisoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsileri ile birlikte çok sayıda anne ve çocuk katıldı. İlizyon ve balon gösterileri ile başlayan açılış töreninden sonra Başkan Yazıcı ve eşi Doktor Fatma Yazıcı, sınıfları gezerek, çocukların oyunlarına eşlik edip, annelerle birlikte yağlı boya resim çizdiler.

“AÇEM’LERİN TÜRKİYE’DE BİRÇOK NOKTADA BAŞLADIĞINI GÖRMEKTEN MUTLUYUM”

Açılış töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, “Bugün Şifa-Mimar Sinan Mahallemizin Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin açılışındayız. Biz anne ve çocuk eğitiminin çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Toplumun geleceği için çok kıymetli olduğu düşüncesi ile başlatmış olduğumuz Anne Çocuk Eğitim Merkezlerinin artık Türkiye’de birçok noktada uygulanmaya başladığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Tuzla’da bu merkezleri açarken amacımız, çocukların gelişimi açısından erken yaşlarda en büyük öğretmeni olan annesi ile birlikte eğitimler verilebilmesiydi. Çocuğun annesiyle birlikte bulunması ve imkansızlık nedeniyle çocuğunu bir yere bırakamayan annenin, kendi bilgisi ve becerisini geliştirebilmesi için imkan sağlayabilmekti. Dolayısıyla Anne Çocuk Eğitim Merkezlerimiz birçok problemi çözdüğü gibi çocuklarımızın kendi kişiliklerinin gelişimi için de önemli olan anneleri ile birlikte eğitim alarak çok daha güzel bir geleceğe adım atıyoruz” dedi.

“BİR BİREYE LAZIM OLAN TÜM ENSTRÜMANLARI KENDİLERİNE VERMİŞ OLUYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, “Biz okul öncesi eğitim ile birlikte gerek ilkokul da gerek orta öğretimde ikinci, üçüncü adres belirleyerek müzik, sanat, spor dalında müfredat dahilinde almış olduğu bilgi ve beceriler ile birlikte bir bireye lazım olan tüm enstrümanları kendilerine vermiş oluyoruz. Dolayısıyla biz aslında bir çocuğa 25-30 yaşına kadar eğitimi konusunda üçüncü bir adres belirleyerek, onlara birçok alanda destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Açılışa çocuğu ile birlikte katılan Cemile Saygılı, “Burada AÇEM’in açılıyor olması çok iyi oldu. Buraya geliyoruz biz. AÇEM’lerde bulunan öğretmenlerimizden de çok memnunuz. Herkesten çok memnunuz” dedi. Cengiz Şensoy ise,” Şifa Mahallesi’nde oturuyorum. Sadece buraya değil, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezleri’nin Cumartesi günü düzenlediği eğitimlere katılıyoruz. Çocuklar çok eğleniyor” dedi.

selyus