Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

BATTIĞIM YERDEN SİYASETE GİRDİM

Uzaklara, ta uzaklara dalmışım yine. Geride bıraktığım üzüntülü günlerden, ileride ki umutlara doğru dalmışım. 16 yıl çalıştığım bir yuvadan ayrıldıktan sonra boşluğa düştüğüm günleri hatırladım bir an…

Uzun yıllar kompleksli bir başkanın yakın ekibinde çalışan bu gariban, onurundan ve dürüstlüğünden zerre kadar taviz vermeden, alnı açık bir şekilde emekliliğe doğru yol aldı. Ayrılışımın son dönemlerinde inandığım manevi değerlerime saldırmak isteyen, kompleksli başkana bu fırsatı vermedim. Onurlu ve dik duruşumla, sen kendini ne zannediyorsun, benim rızkımı Allah veriyor, senden büyük Allah var diyerek emekli dosyamı önüne gönderdim. Hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşan ve renkten renge giren bu kompleksli insan, emekli dosyamı imzalamak zorunda kaldı. Kim bilir belki de gelsin bana yalakalık yapsın, başkanım başkanım deyip ezilip, büzülmemi bekledi. Çok şükür dik duruşumuzdan asla taviz vermeden emekli olduk ve ilerideki umutlara doğru ilk adımımızı attık.

Atmasına attık da! Beraberce ajans kurduğumuz, güler yüzlü iki sahtekârın beni dolandırdığı o dönemler moralim yerlerde sürünüyordu. Bu iki sahtekârla gönüllü ortaklık yaptığım için kimseye dert yanamıyordum. Hatta ortaklık yapmadan önce iki defa istihare yaptırdım ve her ikisi de kötü çıkmasına rağmen yine de bildiğimden vazgeçmedim. Tabii bunun faturası da çok ağır oldu bana. Sözün özü, kendi düşen ağlamaz misali tırnaklarımla kazıyarak borcumu bitirmeye çalıştım. O dönemler bana sahip çıkan ve ajans baskı işlerini veren can dostları da asla unutmadım.

Daha sonra yiğit düştüğü yerden kalkar misali ticarette battığım Kadıköy’den ayağa kalkarak siyasete atıldım ve AK Parti’de aktif rol aldım. 3,5 yıldan fazla bir zaman içinde bulunduğum teşkilatta, RTE’nin arkasından Kutlu Yol’da yürüdüm. Her ne kadar bulunmam gereken basamakları bizlere reva görmeseler de başım dik, “Durmak yok yola devam” dedim ve alınganlıklarımı yüreğime gömdüm. Hiç şüphesiz verilen görevleri de yaptığıma inanıyorum.

Şimdi tüm teşkilatlarda olduğu gibi Kadıköy’de de yeni bir kongre süreci başladı. Bu yenin sürecin başta Kadıköy olmak üzere tüm İstanbul ilçelerine hayırlı olmasını dilerim.

Hüseyin Adil YELKENCİ

İlginizi çekebilir

İKLİM BOZAN İNSANLAR

İKLİM BOZAN İNSANLAR

selyus