Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

İSTANBUL TAKİPTE SAHİPSİZ DEĞİLDİR!

Köşe yazarları zaman zaman alanlarının dışına çıkarlar. Bende bu sefer öyle yapacağım..

Bu yazımda bazı yerlere serzenişte bulunmadan geçemeyeceğim! Hani bir söz var ya ‘bir dokun bin ah işit’ diye.. Bana dokunmayın, çok doluyum!

30 yıldan fazla bir zamandır bu mesleğin içinde olan ve son 8 yıldır da İstanbul Takipte Haber Sitesi’nin yayın akışını istikrarlı bir şekilde sürdüren gariban bir gazeteciyim…

İstanbul Takipte’yi (önceki ismi Yerel Haber İstanbul) kurduğumuzda bu işi başarabilir miyiz diye çok düşündüm!

Ancak bu işi devam ettirmeye karalıydım. Mücadelenin sonunda adeta tırnaklarımla kazıyarak buralara kadar gelebildim. Daha henüz bir arpa boyu yol alabildik belki ama en azından bu işi yapacağımıza dair özgüvenimizi kazandık…

Tabi haber sitesini profesyonel sahaya doğru sürmenin bedeli ağırdır. Ama çıktık bir kere yola… Hani ‘pilavdan dönenin kaşığı kırılsın’ misali, onurlu ve dik duruşla yürümeye kararlıydım Allah’ın izniyle…

Yalnız şunu unutmadan söyleyeyim, 8 yıllık süre zarfında bana söz verenlerin belki yüzde 25-30’u sözünde durdu. Gerisi söyledikleri yalanlarla kaldılar!

Tabi bu süreçte siyasi ve iktisadi çevremizi daha iyi tanımış olduk!

Siteyi kurduğumuz ilk 4 yıl masrafları sürekli emekli maaşımdan yaptık! Hiç dert etmedim. Çünkü benim derdim davaydı…

Daha sonraları bir iki akar gelince masraflar çıkmaya başladı.

Bugün baktığımızda sadece birkaç belediyenin desteğiyle İstanbul Takipte Haber Sitesi kendini çeviriyor, çok şükür…

“Taraf olmayan bertaraf olur” anlayışından yola çıkan taraflı bir gazeteci olarak İstanbul teşkilatlarının sesi olan İstanbul Takipte’ye sahip çıkmayan diğer belediye başkanları ve başka her kim varsa onlar utansın!

Şahsen Evvel Allah dimdik ayaktayım, başım dik ve onurluyum!

Şunun da altını çizerek belirteyim; ortalıkta dolaşan, protokolleri işkal eden ve bir yerlerde makam mevki sahibi olan birçok siyasetçiden çok daha fazla bu ‘Kutlu Dava’ya faydam olduğuna inanıyorum!

Tekrar konumuza dönecek olursak, sitemizin yayın akışı (tıklanması) çoğaldıkça yurt içinde çalıştığımız firma zorlanmaya başladı ve mecburen yurt dışında bir firmayla çalışmak zorunda kaldık.

Adamlar tamamen profesyonel. Bir fiyat dedi mi, ne aşağı ne yukarı pazarlık şansınız yok. Pahalıydı belki ama sitenin hız akışı çok iyi gidiyordu ta ki geçen hafta yapılan saldırıya kadar!

Sitemizle ilgilenen iki ayrı yazılımcı kardeşimin bana verdiği bilgilerde her gün 300 bin paket saldırı oluyor. Sitemizi çökertmek için 300 bin top atışı yapıyor bu vatan hainleri!

Firmayı değişmemize rağmen saldırılar hala devam ediyordu, ancak büyük uğraşlar sonucu saldırılar durduruldu!

Yazılımcı kardeşlerimizin dediğini aktarıyorum, bu saldırılar tamamen FETÖ ve PKK tarzı imiş!!

Ayrıca yine kardeşlerimizin bana aktardığı, bu saldıralar genelde çok takip edilen (tıklanan) sitelere yapılırmış!

Tüm bu gelişmeleri özetlersek, bu saldırı işi bana çok tuzluya patladı ama altından nasıl kalkacağız demiyorum, diyorum ki Allah Kerimdir… İstanbul Takipte Haber Sitesi sahipsiz değildir. Sahipsizlerin de sahibi olan birini gönderir bize elbet…

İlginizi çekebilir

OYUNDU BİZİM İÇİN ÖLÜM

OYUNDU BİZİM İÇİN ÖLÜM

selyus