Hüseyin YELKENCİ

İstanbul’dan Yansıyanlar

Metin Külünk o isimleri açıklamalı!

İstanbul Milletvekili Metin Külünk, soruşturmalara müdahale edilen illeri açıkladı, şimdi sıra kimlerin müdahale ettiğine geldi. Kendisine konuşma yasağı gelmeden bir an evvel açıklamalı o isimleri..!!

Pensilvanya’nın Şarlatanı, son günlerde televizyon seyretmeyin, gazete okumayın diye açıklamalar yapıyor. Çünkü Başkomutanımız ağır yükleniyor bu vatan hainine! Birde bunun çok güvendiği adamları birer birer ötüyor. Bu durum şarlatanı çok korkuttuğu için izlemeyin, okumayın diyor.  

Bu soytarı Feto, geçmişte ülkenin bütün resmi kurumlarına ağlarını örerken AK Parti’yi de ihmal etmedi ve etkili yerlere adamlarını yerleştirdi. Bundan 6-7 yıl öncesinden hükümet tarafından sessiz ve derinden takip edilmeye başlanan FETÖ, işini hep sinsice yürüttü. Gezi olayları ve 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra bunlarla ipleri koparan AK Parti Hükümeti hızlı ve etkili bir şekilde paralel temizliğine başladı. Ancak aynı temizliği parti içinde yeterince yapamadılar. Hatta etkili bir şekilde yapamadılar desek daha doğru olur.

Her ne kadar kongrelerde buna dikkat etselerde, bu haşhaşiler kendilerini çok iyi kamufle ettikleri için il ve ilçe yönetimlerinde kendilerine yer buldular. Hele hele belediye meclis üyeliği listelerine fazlasıyla girdiler.

Son haftalarda kendini paralarcasına hem resmi kurumlarda hem de partideki FETÖ temizliği konusunda yapılan yanlışları dile getiren AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, FETÖ soruşturmalarında yargıya, emniyete müdahale edildiğini ve kimlerin müdahale ettiğini de bildiğini defalarca söyledi.

Son konuşmasında hangi illerde yargıya müdahale edildiğini açıklayan Milletvekili Külünk’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit ve gazi ailelerine verdiği yemekte açıklamalar yaparak destek vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, orada şunları ifade etmişti: “Kim nerede, kimi biliyorsa yetkili mercilerimize bunu bildirmelidir. Saklamaya, gizlemeye gerek yok. Bildirin ki bunları bir an önce temizleyelim.

Kimse kusura bakmasın, bu benim yakınımdır, bu benim şuyumdur-buyumdur falan demesin. Bunlara kim bulaşmışsa, bunları bu devletten kazımak durumundayız.” diye açıklama yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle açıklama yaparken, Metin Külünk FETÖ temizliğinde yargı ve emniyete müdahale ediliyor derken, bazılarının işi ağırdan alması, aynı duyarlılığı göstermemesi ve bu FETÖ’culardan pek bir şey kalmadı havasında olması akıl alır gibi değil. Bu temizliği yapacak olan İçişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı idi. Bunun içişleri ayağı iyi gitmeyince, Reis eski Bakan Ala’ya sen yıprandın bakanlığı bırak, bu işi TRT’yi işgal edenleri bir avuç adamıyla alaşağı edip, devletin kanalını kurtaran Süleyman Soylu yürütecek dercesine burada görev değişikliği yaptı. Aynı aksaklıklar devam etsin, çok sevdiğim ve taktir ettiğim Adalet Bakanı Bozdağ da gider. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda babasının oğlu, hatta oğlu olsa taviz vermez.

Onun için öyle sağda solda ne paraleli ya! demeyin. Hatta katıldığınız programlarda size parti içinde FETÖ konusunda yeterince temizlik yapılıyor mu? diye soru sorulduğunda, teşkilatın önünde: parti içinde FETÖ’cü yok, bunları söyleyenler partiyi bölmeye çalışıyor diye kargaları bile güldürecek cevaplar vermeyin..!!

Son sözümüz İstanbul’un mangal yürekli Milletvekili Metin Külünk’e.. Külünk, soruşturmalara müdahale edilen illeri açıkladı, şimdi sıra kimlerin müdahale ettiğine geldi! Onları da açıklayacağım demişti..!! AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’dan kendisine konuşma yasağı gelmeden bir an evvel o isimleri açıklamalıdır. Kamuoyunun bu konuda beklentisi çok yüksek. Hatta parti içindeki temizlikte de öncü olmalı. Yoksa; partide FETÖ’cü yok, bunu söyleyenler partiyi bölmeye çalışıyor diyen siyasilerin eline kalır bu işler. O zaman da vah bu partinin haline..!!

selyus