Ana Sayfa Uncategorized 24 Eylül 2023

Allah’ın laneti Kur’an-ı Kerim’i yakanların ve izin verenlerin üzerine olsun

Dışişleri Bakanlığı’ndan Hollanda’da Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’e yönelik alçak saldırıya sert tepki gösterdi. Yapılan açıklamada, “Hollanda’da Büyükelçiliğimizin önünde gerçekleştirilen kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i hedef alan aşağılık saldırıları en güçlü şekilde lanetliyoruz. Birleşmiş Milletler tarafından da dini nefret ve uluslararası hukukun ihlali olarak kabul edilen bu provokasyonlara karşı, saldırıların yapıldığı ülkeler tarafından artık etkili tedbirler alınmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda’da Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği önünde gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim’i hedef alan alçak saldırıları en güçlü şekilde lanetlediğini duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Dinimizi ve inananlarını küçük düşürmeye çalışmak amaçlı bu provokatif saldırıların, Avrupa ülkelerinde göz yumuldukça giderek yayılmasını ve ifade özgürlüğü kisvesi altında bu nefret eylemlerine izin verilmesini kınıyoruz.

Birleşmiş Milletler tarafından da dini nefret ve uluslararası hukukun ihlali olarak kabul edilen bu provokasyonlara karşı, saldırıların yapıldığı ülkeler tarafından artık etkili tedbirler alınmalıdır.

Bu saldırılar karşısında girişimlerde bulunduğumuz Hollanda makamlarını olayın failine yönelik gerekli işlemleri yapmaya ve bu menfur hadiselerin tekrarlanmaması için önlem almaya çağırıyoruz.

Türkiye bu hastalıklı ve nefret temelli zihniyetle mücadelesini her türlü platformda kararlılıkla sürdürecektir.” Türkiye gazetesi

 

selyus