Ana Sayfa Uncategorized 13 Mart 2021

Almanya’da ki Türklerden yurdumuza uzanan merhamet eli

Almanya’daki Türklerden örnek çalışmalar. Avrupa Elele Engellileri ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu 28 yıl önce Almanya’nın Münih Şehrinde kuruldu. Geçen yıl da aynı isim altında vakıf kuruldu.

Bu konfederasyon ve vakıf çatısı altında Türkiye’deki engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi insanlara yönelik çok özel ve örnek çalışmalara imza atan Almanya’nın merhametli Türkleri adına İstanbul Takipte Haber Sitesi’ne açıklamalarda bulunan Avrupa Elele Engellileri ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu Başkan Yardımcısı ve Avrupa Elele Engellilere ve Yaşlılara Vakfı Genel Müdürü Tülay Demircan Koyuncu, Türkiye’de yaptıkları çalışmalardan ve hayata geçirecekleri özel projelerinden bahsetti.

“TÜRKİYE’YE GİDİP BİZZAT KALPLERE GİREREK DAĞITIMLARIMIZI YAPIYORUZ”

Tülay Demircan Koyuncu, “Engelli ve yaşlılara yönelik çok güzel çalışmalarımız var. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelere merhamet elimizi uzatıyoruz.

Avrupa’da ki yardımseverlerden aldıklarımızı Türkiye’nin çeşitli bölgelerine getirip, kendi ellerimizle dağıtıyoruz.

Avrupa potansiyelli olduğumuz için verimimiz daha da yüksek oluyor. Avrupa’daki Türklerin eli olarak Türkiye’ye gidip bizzat kalplere girerek dağıtımlarımızı yapıyoruz” dedi.

“BİR YOL ÖNCE VAKFIMIZ KURDUK”

Açıklamalarına devam eden Tülay Demircan Koyuncu, “Konfederasyonun yanı sıra bir yıl öncede merkezimizin Antalya’da olduğu Avrupa Elele Engellilere ve Yaşlılara Vakfı’nı kurduk. Vakıf Başkanımız Cengiz Kocazade’nin öncülüğünde hayra dönük çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Avrupa Elele Engellilere ve Yaşlılara Vakfı Başkanı Cengiz Kocazade, Vakıf Başkan Yardımcısı Feyzullah Aslan ve ben Vakıf Genel Müdürü olarak Türkiye’nin çeşitli illerinde vakfımızın temsilciliklerini kurmaya başladık. Yurdumuzdaki illerimizde temsilcilikler kurarak Avrupa’daki elimizi burada daha da güçlenmesini vesile kılıyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE ENGELLİ HUZUREVİ AÇACAĞIZ”

Konuşmasına devam eden Tülay Demircan Koyuncu, “Engelli yaşlı ve çocuklarımızın her zaman yanındayız. Vakıf olarak bu anlamda “Engelli Huzurevi” kurarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz. Huzurevlerinde engellileri istemediklerinden bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik.

Tabi hasede huzurevi olarak kalmayacak ve içinde rehabilitasyon, fizik merkezi, el sanatları üzerine dersler olacak. Daha da açıkçası engellilerimiz kendilerini yalnız hissetmeyeceği bu önemli projeyi gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

selyus