Ana Sayfa Uncategorized 7 Eylül 2017

Başkan Can, “Eğitim; millî bekâ meselesidir”

Başkan Hasan Can, “Eğitim sadece Milli Eğitim’e bırakılamaz; bu bir milli beka meselesidir. Herkesin çekinmeden elini taşın altına koyması gerekir. Biz Ümraniye Belediyesi olarak çekinmeden her daim elimizi hatta başımızı taşın altına koyduk” dedi.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği toplantı programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Ümraniye Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Ümraniye Millî Eğitim Şube Müdürü Arif Karapıçak, okul ve kurum müdürleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni etti. Ardından Süleyman Gökçimen ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a eğitim, kültür, sanat, spor ve geleneksel değerler konusundaki çalışmaları ve programa katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Daha sonra Süleyman Gökçimen, Ümraniye Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Ümraniye Belediyesi’nin Eğitime Desteği’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

“EĞİTİM İÇİN HERKESİN ÇEKİNMEDEN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKİR”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Çocuk; temel değerleri, dini, bilgiyi kaynağından değil, başkalarının ağzından öğrenirse yozlaşmış bir nesil ortaya çıkar. Fizik, kimya, biyoloji gibi dersleri çok iyi bilsinler ancak çocuklarımızın ezanla, bayrakla da barışık olmasını sağlamalıyız. Eğitim sadece Milli Eğitim’e bırakılamaz; bu bir milli bekâ meselesidir. Herkesin çekinmeden elini taşın altına koyması gerekir. Biz Ümraniye Belediyesi olarak çekinmeden her daim elimizi hatta başımızı taşın altına koyduk. Biz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın gönüllü paydaşıyız. Okullara geçmiş yıllarda sadece destek verirken; şimdi ise tabanından tavanına bizim yaptığımız okullarımız var” dedi.

“BEŞ KURUŞ BORCUMUZ YOK”

Türkiye’nin 2020 hedeflerinden olan tekli eğitim sistemiyle geçiş projesi ile ilgili çalışmalarını anlatan Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi’nin okul yapım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ümraniye Anadolu Lisesi’nin, fen lisesi olabilmesi için yanında yurt olması gerektiğini ve bunu sağlayabilmek adına belediye olarak yurt ihtiyacını karşıladıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, “Bu sene yetişmeyecek ama inşallah seneye bir fen lisemiz olacak” diye konuştu.

15 Temmuz sürecine de değinen Başkan Hasan Can, şehitlere rahmet gazilere şifalar diledi. Son olarak Başkan Hasan Can Ümraniye Belediyesi’nin ve Ümraniyespor’un beş kuruş borcu olmadığını söyleyerek, “Yeni eğitim ve öğretim yılı hepimize hayırlı olsun. Rabbim; kazasız, belasız hayırlı bir eğitim yılı geçirmemizi nasip etsin” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

 

selyus